Reklama

Dotykowy ekran bez wyświetlacza

Panele dotykowe znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach, od łączności zaczynając, a kończąc na lodówkach, samochodach i ubraniach. Ekipa konstruktorów z Teksasu stara się teraz, aby opracowana przez nich technologia zamieniła naszą planetę w jeden wielki, dotykowy ekran.

Grupa z A&M University zaprezentowała technologię ekranu dotykowego, nad którym pracowała przez kilka ostatnich lat. Co ciekawe, nie jest to właściwie ekran. ZeroTouch to pusta ramka z diodami LED i wypełniona krzyżującymi się wiązkami podczerwieni. Zastosowań dla tego rozwiązania jest bardzo wiele.

Reklama

Projekt wydaje się tak prosty, że fakt, iż nikt wcześniej nie zaprezentował go w taki sposób jest wręcz niebywały. Światła wykrywają wszystko co przecina ich wiązkę i ekran jest w stanie rozpoznać 20 niezależnych obiektów na raz. Nie tylko zapamiętuje, że coś tam jest, ale rozpoznaje też wielkość - czy to dłoń, palec, rysik itp.

ZeroTouch pozwala nie tylko korzystać z wielu aplikacji w powietrzu, ale zamienia też każdą powierzchnię na której leży w panel dotykowy. Może działać również jako panel 3D pozwalający dowolnie obracać obiekty.

Paweł Rogaliński

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: ekran dotykowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje