Reklama

Dom, którego budowa trwa 7 godzin

Estońska firma przedstawiła projekt domu, który można zbudować w 7 godzin, a w razie potrzeby, przenieść w inne miejsce. Oto Koda.

Firma Kodasema pracuje nad prefabrykowanym domem, który może być postawiony w wybranym miejscu w ciągu zaledwie 7 godzin. Budynek składać się będzie z kilku betonowych płyt, w sumie zawierających zaledwie 9 metrów sześciennych materiału, jednak nie ma co liczyć, że zmieści się w nim wielodzietna rodzina. Powierzchnia użytkowa wynosi bowiem tylko 30 metrów kwadratowych. Okna znajdują się wyłącznie na froncie, jednak są tak duże, ze zajmują niemal całą powierzchnie przedniej części domu.

W domu niemal całą powierzchnię zajmuje salon, który, podobnie jak malutka łazienka i kuchnia, znajduje się na parterze. Miejsce do spania jest na antresoli do której prowadzą drewniane schody. Kodasema jest firmą promującą ekologię i bezpieczeństwo, więc okna zbudowane są z poczwórnych szyb, a na dachu znajdują się panele słoneczne. Zadbano również o bardzo dobrą izolację termiczną.

Aby postawić dom Koda nie trzeba fundamentów - wystarczy kawałek płaskiej, dobrze ubitej nawierzchni. Co ciekawe, nie jest dużym problemem również przeniesienie go w inne miejsce. Firma zamierza wprowadzić dom do masowej sprzedaży już w przyszłym roku, a jego cena ma wynosić około 100 000 euro. Należy jednak do tej kwoty doliczyć też transport i montaż. 

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: koda | Kodasema | dom przyszłości

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje