Reklama

Do kina przez satelitę

Brytyjsko-amerykańska firma Dolby zamierza od 4 września dystrybuować pierwszy film za pośrednictwem satelitarnego kanału rozpowszechniania Direct Distribution Services.

Dokument "Big River Man" zostanie dostarczony do kin nie tylko - jak to się przyjęło - na dyskach twardych, ale też za pomocą satelity. Film o słoweńskim pływaku długodystansowym Martinie Strelu (znanym m.in. z przepłynięcia Amazonki wzdłuż) został wyróżniony nagrodą za reżyserię na renomowanym festiwalu filmów niezależnych Sundance.

Próba generalna systemu będzie ograniczona do obszaru Zjednoczonego Królestwa - tylko tam trafi obraz zmontowany w amerykańskim studiu Dolby. Firma nie chciała odpowiedzieć na pytanie, jak wiele kin zostało wyposażonych w urządzenia niezbędne do odebrania materiału.

Reklama

Dolby podkreśla w opublikowanym komunikacie prasowym, że dystrybucja satelitarna ma być kolejną oznaką poważnego traktowania ekologii w kinematografii. Uruchomiona pod koniec kwietnia sieć transmisyjna bazuje na infrastrukturze brytyjskiego operatora Arquiva.

HeiseOnline

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje