DDMEBT - sposób na superszybki internet

Najnowsze prace międzynarodowego zespołu badawczego pozwalają mieć nadzieję na powstanie w przyszłości superszybkiego internetu. Ivan Baggio, profesor z Lehigh University opracował nowy materiał organiczny, który charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami optycznymi oraz zdolnością do łagodzenia interferencji.

Wynalazek profesora Baggio to materiał o nazwie DDMEBT, którego molekuły potrafią całkowicie wypełnić przestrzeń pomiędzy dwoma falowodami. Odległość ta to zaledwie długość kilku atomów węgla, ale jest ona przyczyną poważnych spowolnień.

Reklama

DDMEBT wypełnia tę lukę, tworząc cienką, idealnie przezroczystą powłokę, wolną od jakichkolwiek nieregularności, które mogłyby zaburzyć przepływ światła. Gdy przestrzeń pomiędzy falowodami zostaje zapełniona, komunikacja odbywa się znacznie szybciej.

Testy pokazały, że dzięki nowej technologii możliwe jest demultipleksowanie danych przesyłanych z prędkością 170 Gb/s do czterech kanałów po 42,7 Gb/s. Eksperci mówią, że użycie DDMEBT pozwoli na wykorzystanie pełnego potencjału sieci optycznych.

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl
Dowiedz się więcej na temat: internet | superszybki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje