Reklama

Czy Canon podbije rynek bezlusterkowców?

Masaya Maeda, dyrektor działu aparatów w firmie Canon, zapowiada wejście na rynek bezlusterkowców. Co to oznacza dla użytkowników?

Canon, którego fabryki ulokowane w Japonii osiągnęły już poziom produkcji sprzed marcowego trzęsienia ziemi, planuje wprowadzenie na rynek nowego typu aparatów. Chodzi o bezlusterkowce, które pod względem możliwości technicznych przypominają tradycyjne lustrzanki. Według zapewnień Reutersa, miałoby to nastąpić już w przyszłym roku.

Reklama

Ewentualne wejście Canona w ten segment rynku może wywołać zamieszanie. Producentom wyrośnie nowa konkurencja, natomiast konsumenci nie mogą chyba życzyć sobie lepszego scenariusza. Wyobraźmy sobie pojedynek między nowym Canonem a dążącymi ku doskonałości Olympusami PEN E-P3 i E-PL3. Nie wszyscy podzielają jednak konsumencki entuzjazm. Część analityków obawia się, że wejście Canona na rynek bezlusterkowców może znacząco osłabić jego pozycję w przedziale lustrzanek.

Masaya Maeda zapowiada przeniesienie części produkcji na Tajwan, co przyczyni się do zwiększenia produkcji z obecnego poziomu 7 milionów sztuk do 10 milionów aparatów rocznie! Może to oznaczać, że Canon szykuje się także na pojedynek cenowy z konkurencją.

Jacek Siwko

http://fotoblogia.pl/

Źródło informacji

Fotoblogia.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Canon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje