Commodore 64 w... joysticku

Commodore 64 to - obok ZX Spectrum i Atari 800XL - jeden z symboli epoki komputerów 8-bitowych. Z myślą o osobach, które z nostalgią wspominają maszyny z połowy lat 80-tych, a zwłaszcza uruchamiane na nich gry, holenderska firma Tulip przygotowała niespodziankę.

Commodore 64 trafił do Księgi Rekordów Guinessa jako najlepiej sprzedający się komputer w historii - nabywców znalazło aż 30 mln sztuk i wynik ten do dziś nie został pobity. Teraz Tulip wprowadza na rynek podłączany bezpośrednio do telewizora joystick, który pozwoli na zabawę z klasycznymi tytułami przygotowanymi dla C64. Być może w nawiązaniu do liczby sprzedanych komputerów, joystick został wyposażony w 30 klasycznych gier, w tym legendarną "olimpijską" serię nie istniejącej już od 15 lat firmy Epyx.

Reklama

Szefowie Tulipa wierzą chyba w magię liczb, gdyż cena C64 Direct-to-TV wyniesie... 30 euro. Urządzenie trafi do sprzedaży w drugiej połowie roku. Tulip zapowiada kolejne produkty wykorzystujące logo firmy Commodore. Wierni fani tej marki mogą więc odetchnąć z ulgą i z podniesionym czołem patrzeć w stronę wielbicieli odwiecznego rywala - firmy Atari. Podłączany do telewizora joystick z grami Atari jest dostępny w USA i Europie już od kilku miesięcy.

(4D)

Dowiedz się więcej na temat: ZX Spectrum | firmy | Atari

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje