Reklama

Co Polacy wpisywali w Google w 2006

Jakie nowe hasła Polacy najczęściej wpisywali w Google w 2006 roku? Popularna wyszukiwarka udostępniła zaskakujące informacje.

Google stało się już stylem życia - trudno wyobrazić sobie internautę, który z Google nie korzysta. Wyszukiwarka regularnie udostępnia informację na temat najczęściej wpisywanych przez internautów haseł. Haseł, które można określić jako nowe. "Nowe" jest tutaj słowem-kluczem, ponieważ największą popularnością zawsze cieszą się standardowe wpisy w stylu: "sex", "matura", "pizza" czy nazwy portali. Natomiast informacje z tzw. Google Zeitgeist ("duch czasu") mają odzwierciedlić tytułowego "ducha czasu", czyli świeże hasła, które wcześniej nie były często wpisywane przez internautów.

Reklama

Na pierwszym miejscu udostępnionej przez Google listy znalazł się wideoserwis Maxior, co jedynie pokazuje, że boom na wideoserwisy opanował także Polaków. Na drugim miejscu pojawiła się internetowa supergwiazda Chuck Norris, który przez kilka tygodni był na ustach wszystkich - tyle dla Google Zeitgeist wystarczyło, aby Chuck z półobrotu wywalczył sobie srebrny medal. O trendzie wideo świadczą również kolejne hasła: "Video" (3. miejsce) oraz "Smog" (4. miejsce). Dalej znajdziemy m.in. telewizyjny "Taniec z gwiazdami" oraz serial "Zagubieni".

Technologia "ducha czasu" Google może doprowadzić do dość zaskakujących wyników - na przykład Amerykańscy internauci w 2006 roku najczęściej wpisywali w Google nazwę zupełnie nieznanego w Polsce serwisu "Bebo" (strona społecznościowa).

ŁK

Lista top ten Google Zeitgeist

1. Maxior

2. Chuck Norris

3. Video

4. Smog

5. Zagubieni

6. Mapa Szukacz

7. Ilove

8. Taniec z gwiazdami

9. Allegro

10. Wikipedia

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wyszukiwarka | Chuck | hasło | Google | google +

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje