Reklama

CES 2021: TCL pokazało zwijany wyświetlacz do smartfona

Firma TCL zaprezentowała zwijany wyświetlacz do smartfona, który w przyszłości może trafić do nowych konstrukcji chińskiego producenta. Jak działa to rozwiązanie?

TCL podczas targów CES 2021 zaprezentowało zwijany, 17-calowy wyświetlacz OLED, który jest w stanie zwijać się w poziomie. Cała konstrukcja może złożyć się do wielkości smartfona lub rozłożyć do gigantycznego tabletu. W 2020 roku TCL pokazało także szereg innych rozwiązań związanych z elastycznymi urządzenia mi mobilnymi. Kolejnym krokiem do przejścia z prototypu do sprzętu konsumenckiego jest więc elastyczny ekran OLED.

Zgodnie z wizją TCL, nowe ekrany można rozwinąć i korzystać z nich niczym z kartki papieru - technologia daje również duże obietnice w kontekście wykorzystania jej w codziennej pracy. Sam wyświetlacz chińskiej firmy ma być również około 20 proc. tańszy od konwencjonalnych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku.

Reklama

Obecnie nie wiadomo, w którym sprzęcie TCL pojawią się świeżo zaprezentowane wyświetlacze. Zapewne przed premierą urządzeń dla konsumentów na masowym rynku jeszcze długa droga. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje