Reklama

Ceny za internet bez zmian

Telekomunikacja Polska obiecuje, że nie podniesie cen usług dostępu do Internetu, chociaż ustawa o VAT sprawia, że firma poniesie wyższe koszty ich świadczenia. Utrzymanie przez TP cen netto dostępu do Internetu na obecnym poziomie oznacza, że klienci zwolnieni z VAT mocą ustawy, będą realnie płacić mniej, bo obecna cena brutto zostanie pomniejszona o dzisiejszy 7 proc. podatek VAT. Natomiast płatnicy VAT, czyli przede wszystkim firmy, po wejściu w życie ustawy będą obciążani 22 proc. stawką zamiast obecnych 7 proc.

Reklama

Dla Telekomunikacji Polskiej zmiany w ustawie o VAT zwiększą koszty świadczenia usług dostępu do Internetu. Skoro usługa jest zwolniona z VAT, to dostawca nie będzie mógł odliczać VAT od własnych wydatków. TP szacuje, że z tego tytułu koszty mogą wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt milionów zł rocznie (szacuje się te koszty na 44-55 mln zł)

Reklama

Nowe przepisy ustawy o VAT niejasno definiują, którzy dokładnie klienci są zwolnieni z VAT, a którzy nie. Może to prowadzić do pomyłek lub nadużyć. Dlatego TP zamierza wystąpić o oficjalną interpretację do Ministerstwa Finansów.

Klienci Telekomunikacji Polskiej, którzy korzystają z usług internetowych otrzymają pisemną informację dotyczącą zmian po wprowadzeniu nowych zasad rozliczania VAT.

(mobile.net.pl)

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: VAT | świadczenia | Orange Polska S.A. | internet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje