Reklama

Cambridge Audio Azur 651A - realizm dźwięku

Firma Cambridge Audio, jeden z najlepiej rozpoznawanych brytyjskich producentów sprzętu hi-fi, zaprezentowała niedawno nową serię Azur 651.

Reklama

Seria ta składa się ze zintegrowanego wzmacniacza 651A oraz dedykowanego odtwarzacza CD 651C i zbudowana jest na popularności poprzedniej serii 650, dodatkowo wzmocnionej teraz poprzez innowacje związane z nowymi technologiami, windując ich specyfikację techniczną jeszcze wyżej. Każde urządzenie CA projektowane jest i opracowywane od podstaw w biurze projektowym Cambridge Audio w Londynie.

Reklama

Jak twierdzi producent, seria 651jest nastawiona przede wszystkim na dostarczenie realistycznego brzmienia i wrażeń estetycznych. Możliwe to jest poprzez kombinację projektu plastycznego oraz układów opracowanych przez specjalistów Cambridge Audio z zakresu akustyki, znających wymagania miłośników muzyki.

Na przykład w obu modelach duże transformatory toroidalne zaprojektowane zostały inaczej niż zazwyczaj (chodzi o sposób laminowania), dostarczając delikatniejszy i czystszy sygnał niemal zupełnie pozbawiony interferencji i zniekształceń. Aby poszerzyć możliwości odsłuchu muzyki przez użytkowników, którzy w dzisiejszych czasach przechowują pliki na dyskach, wzmacniacz 651A wyposażony jest w gniazdo USB, pozwalające na bezpośrednie połączenie wzmacniacza z komputerem.

Dedykowany temu systemowi odtwarzacz CD Azur 651C to fuzja nowoczesnego designu i przetwornika DAC w konfiguracji z filtrami zapożyczonymi z nagrodzonego wielokrotnie DacMagica.

Azur 651A - wzmacniacz zintegrowany XXI wieku

Dzięki eksplozji muzyki cyfrowej komputer osobisty coraz częściej zastępuje standardowy odtwarzacz Compact Disc i większość muzyki gromadzonej na płytach CD jest teraz zmagazynowana na dyskach HDD. Chcąc sprostać tym wymaganiom, w Cambridge Audio podjęto decyzję o umieszczeniu we wzmacniaczu 651A gniazda USB, a co za tym idzie przetwornika D/A. Połączenie to (nie trzeba instalować dla niego sterownika) ignoruje wbudowaną kartę dźwiękową podłączonego komputera, pozwalając wzmacniaczowi na przejęcie kontroli na procesem konwersji sygnału cyfrowego na analogowy. Możliwość podłączenia analogowo źródeł takich jak odtwarzacze CD, tunery FM itp. sprawia, że muzyka brzmi lepiej niż kiedykolwiek.

Kluczem do tego dźwięku jest transformator toroidalny, dający 651A siłę i zdolność mocnego brzmienia we wszystkich stylach muzycznych. Transformator ma osobne uzwojenia wtórne dla lewego i prawego kanału, odseparowujące całkowicie ich zasilanie. 75 W na kanał oraz kontrola głośności ALPs zapewnia niebywałe gładki, pełny dźwięk zarówno przy niskich jak i wysokich poziomach siły głosu.

Elementy specyfikacji:

- duży transformator toroidalny i masywny radiator, pozwalające na uzyskanie niskiego poziomu szumu i cichej pracy PSU,

- moc 2 x 75 W,

- sterowanie głośnością ALPs, pozwalające zachować idealny balans kanałów,

- sekcja wyjściowa oparta jest na tranzystorach Sanken ze specjalnymi, zewnętrznymi opornikami emiterowymi, pozwalającymi na redukcję modulacji termicznej i na poprawę transmisji prądu,

- odseparowane uzwojenia wtórne transformatora zasilającego, pozwalające na pracę w trybie dual mono, zasilające osobno prawy i lewy kanał,

- na nowo opracowana i ulepszona technologia zabezpieczeń CAP5,

- wyjścia pre-out i sub dla zewnętrznego wzmacniacza i subwoofera aktywnego,

- gniazda Control Bus i IR Emitter, pozwalające na podłączenie prostej instalacji multi-room,

- wejścia RCA x 5, 3,5 mm x 1, USB x 1,

- podłączenie MP3 i iPod z panelu przedniego,

- pozłacane terminale głośnikowe,

- kontrolki LED pokazujące, która para głośników (A, B, A+B) jest aktywna,

- tłumione akustycznie, całkowicie metalowe chassis i aluminiowy panel frontowy,

- nowy pilot Azur Navigator kontrolujący również odtwarzacz CD oraz iPody zadokowane w stacjach,

- niski pobór mocy w trybie standby (<1 W),

- dostępny w kolorach czarnym i srebrnym.

Cena: 2990 zł

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: audiobook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje