Reklama

Brokatowe pokrowce na iPhone'a oparzyły 24 osoby

Amerykańska Komisja Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) ogłosiła, że niektóre modele popularnych pokrowców na iPhone'a mogą być bardzo niebezpieczne.

Mowa o plastikowych obudowach produkowanych przez firmę MixBin, które posiadają w środku ozdobną ciecz z brokatem. Jak się okazuje, w ostatnim czasie zgłoszono 24 przypadki wycieku tej substancji, która wywołała podrażnienia i oparzenia chemiczne skóry właścicielek. 

Reklama

Rzeczniczka CPSC, Patty Davis, powiedziała telewizji ABC News, że chodzi o pokrowce na iPhone'y: 6, 6s i 7, które sprzedawane są w cenach od 15 do 65 dolarów. Szacuje się, że w samych Stanach Zjednoczonych do klientów trafiło około 263 tysiące wadliwych case'ów. 

"Jedna osoba zgłosiła rozległe, trwałe blizny, kolejne oparzenia, obrzęki twarzy, nóg i innych części ciała", powiedziała Davis. Firma MixBin na razie nie skomentowała sprawy. Chiński producent jest bardzo znany na rynku akcesoriów, a brokatowe obudowy robią furorę nie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych, ale także w Europie.


Produkty wspomnianej marki nie są sprzedawane oficjalnie w Polsce, ale można kupić je przez zagraniczne portale aukcyjne. Warto więc uważać na tego typu obudowy, szczególnie, że w sklepach znajdziemy ich bardzo dużo, a większość z nich jest niewiadomego pochodzenia i ciecz znajdująca się w środku także może być niebezpieczna. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama