Reklama

Apple rozbudowuje siedzibę w Cupertino

Apple przejmuje Hewletta-Packarda - nie w całości, ale przynajmniej budynki jego filii w Cupertino, bardzo blisko głównej siedziby producenta iPhone'ów przy Infinite Loop.

Koncern spod znaku jabłuszka zakupił działkę o powierzchni około 400 tysięcy metrów kwadratowych, informuje dziennik "San Jose News". Wcześniej HP poinformował o planach rezygnacji z filii i przeniesieniu jej działalności do siedziby głównej koncernu w Palo Alto. Obydwie spółki nie ujawniły szczegółów na temat transakcji.

Reklama

Według informacji podawanych przez wspomnianą gazetę Apple już wcześniej starał się o zakup nieruchomości sąsiadujących z kampusem HP. Po zakupie nowej działki powierzchnia zajmowana przez Apple'a w Cupertino zwiększy się ponad dwa razy. Na łamach "San Jose News" firma ujawniła, że zajmuje tam łącznie 57 budynków. Według informacji zawartych w ostatnim raporcie rocznym koncern zatrudnia prawie 50 000 pracowników, z czego znaczna część pracuje właśnie w tym sąsiadującym z San Jose miasteczku. Zatrudnienie ciągle rośnie: tylko w ubiegłym roku rozliczeniowym w Apple'u pojawiło się około 15 tysięcy nowych pracowników.

Korporacja ma siedzibę w Cupertino od 1977 roku. Rok od momentu założenia firmy przez Steve'a Jobsa, Steve'a Wozniaka i Rona Wayne'a przeniosła się ona z garażu Jobsa w Los Altos do miasta, któremu pozostała wierna do dziś. Centrum Apple'a znajduje się obecnie pod słynnym adresem 1 Infinite Loop. Liczący 140 tysięcy metrów kwadratowych zespół budynków pęka w szwach - powiedział przedstawiciel firmy w rozmowie z "San Jose News". Koncern nie zdradza na razie, jakie ma plany w związku z kampusem przejętym od HP.

HeiseOnline

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: san jose | koncern | apple

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje