Reklama

Aplikacja, która może pomóc molestowanym pasażerom

Japońskie koleje państwowe planują wydanie specjalnej aplikacje na telefony. Ta ma poinformować ochronę kolei w przypadku, gdy użytkownik padnie ofiarą molestowania.

Reklama

Molestowanie to od lat wielki problem w Japonii. Zjawisko to jest szczególnie częste w wiecznie zatłoczonych wagonach metra i pociągów, gdzie zidentyfikowanie sprawcy napadu nierzadko okazuje się niemożliwe. Rozwiązaniem ma to być specjalna aplikacja przygotowywana przez Japońskie koleje państwowe.

Reklama

Prosty program ma umożliwić molestowanej ofierze poinformowanie konduktora o oraz ochronę kolei o fakcie popełnienia przestępstwa. Jeśli osoba poczuje, że jest napastowana, może za pomocą jednego przycisku wysłać sygnał do pozostałych użytkowników aplikacji, udostępniając przy tym swoją dokładną lokalizację.  Ta ma uwzględniać nie tylko odpowiedni wagon, ale też konkretnie położenie osoby w środku.

Umożliwi to nie tylko szybką reakcje najbliższych osób, ale też zwiększy szansę na złapanie zboczeńca. Testy nowej aplikacji mają się rozpocząć pod koniec lutego w linii Saikyo.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje