Reklama

Adidas i mobilny trener dla platformy Android

System Android doczekał się wsparcia ze strony firmy Adidas. Wszyscy użytkownicy mobilnego OS będą mieli dostęp do mobilnego trenera - miCoach.

Aplikacja działa na platformie Android, jest bezpłatna i w pełni kompatybilna z usługami Google. miCoach w trybie głosowym i w czasie rzeczywistym, pomaga prowadzić trening, dzięki czemu, w roku 2011 jeszcze większa grupa użytkowników smartfonów będzie mogła poprawić swoje wyniki!

Reklama

Pod koniec kwietnia darmową aplikację miCoach Android będzie można pobrać z Android Market. miCoach zanotował ponad milion pobrań na telefony iPhone i BlackBerry, dzięki czemu Magazyn Stuff uznał ją za mobilną aplikację roku 2010.

Dzięki systemowi operacyjnemu Android, aplikacja miCoach zamienia telefon w osobistego trenera, która dysponuje funkcjami głosowymi, podpowiada kiedy przyśpieszyć, a kiedy zwolnić, posiada także spersonalizowany kalendarz ćwiczeń.

Plany treningowe miCoach, są stworzone dla entuzjastów sportu i fitnessu, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. miCoach posiada sześć specjalnie przygotowanych programów do koszykówki, futbolu, biegania, piłki nożnej, tenisa oraz program pomagający utrzymać dobrą kondycję. Dla dokładnej lokalizacji użytkownika, aplikacja wykorzystuje moduł GPS.

Aplikacja miCoach automatycznie synchronizuje się z inteligentną stroną www.micoach.com, gdzie plany szkoleń są personalizowane dla każdego ćwiczącego, pozwalając im na monitorowanie i analizę postępów treningu.

Przy projektowaniu aplikacji miCoach, adidas współpracował z najlepszymi na świecie sportowcami, drużynami i trenerami, takimi jak Mark Verstegen, który jest założycielem i dyrektorem 'Athletes Performance Institute' (API). Do współpracy zaangażowano także reprezentację Hiszpanii - mistrzów świata w piłce nożnej, drużyny FC Bayern Monachium i AC Milan oraz znanych sportowców, takich jak Reggie Bush oraz Jessica Ennis.

Główne cechy aplikacji miCoach:

- odtwarzacz mp3, trener, kalendarz, nawigacja i telefon w jednym,

- głosowe instrukcje trenerskie w czasie rzeczywistym, wskazujące optymalną strefę treningową, dopasowaną do indywidualnych potrzeb,

- programy treningowe dla różnych dyscyplin sportu,

- stworzona tak, aby sportowcy na różnym poziomie mogli stworzyć spersonalizowane programy ćwiczeń niezbędne dla osiągnięcia określonych wyników,

- informacja zwrotna po każdym treningu,

- analiza postępów w treningu wraz z wykresami i mapami oraz możliwością do dzielenia się z innymi użytkownikami,

- automatyczna synchronizacja programu ze stroną www.micoach.com oraz archiwizacja danych online,

- kontrola treningu zapobiegająca kontuzjom,

- aktualizacja programu treningowego adekwatna do postępów,

- tryb do ćwiczeń halowych.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: adidas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje