Reklama

Acer kończy z tanimi laptopami

Acer zamierza zaprzestać produkcji laptopów ze średniej i niskiej półki, po to by nazwa firmy w końcu przestała być kojarzona (przynajmniej w Europie) z tanimi i mało ekskluzywnymi komputerami.

Wytwarzaniem low-endowych laptopów ma od tej pory zajmować się wyłącznie, będąca częścią grupy Acer, marka Packard Bell. W rozmowie z serwisem TechRadar, rzecznik tajwańskiej firmy oznajmił, że Acer nie zamierza dłużej zajmować się produkcją tanich laptopów, za które uznaje komputery sprzedawane za cenę mniejszą niż 400 funtów. Dlaczego? Firma chce być w przyszłości kojarzona z dość drogim i bardzo dobrym jakościowo sprzętem, który obecnie - przynajmniej zdaniem jej szefów - nie jest jej domeną.

Reklama

Rzecznik dodał, że Acer zamierza oddzielić obydwie marki (Acer i Packard Bell) tak bardzo, jak tylko będzie to możliwe, aby przeciętny konsument nie był w stanie domyślić się, że są one ze sobą w jakikolwiek sposób powiązane.

Ciekawy to ruch Acera, sugerujący, że Tajwańczycy celują w rywalizację z Dellem, HP, Asusem i być może - w nieco droższych rejonach - z Apple.

Źródło informacji

gizmodo.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: laptop | Acer firma | tani notebook | Ultrabook | Packard Bell

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje