Reklama

3D bez okularów od Microsoftu

Microsoft Applied Sciences Group pracuje nad nowym projektorem, który pozwoli na oglądanie trójwymiarowego obrazu bez użycia specjalnych okularów.

Nowy projektor kieruje światło do oczu widza poprzez diody LED umieszczone na jego dolnej krawędzi. Używa również kamery do śledzenia ruchów widzów i dzięki temu wie, gdzie dokładnie kierować światło. Sam pomysł nie jest nowy, jednak dopiero w tej chwili technologia pozwala na jego wykorzystanie i ewentualne wprowadzenie do masowej produkcji. Ekrany 3D nie wymagające okularów również już powstały, ale są one w stanie wyświetlać trójwymiarowy obraz tylko w wyznaczonej strefie, co różni je od prototypu Microsoftu.

Reklama

Ponieważ projektor jest cienki, może zostać zintegrowany ze standardowym wyświetlaczem LCD, zastępując jego tradycyjne źródło światła. Jakość obrazu jest ograniczona wyłącznie prędkością odświeżania, dlatego też Microsoft czynnie namawia producentów do opracowywania jeszcze lepszych monitorów. Dodatkowo, firma pracuje nad sposobem umieszczenia prototypu w laptopach.

Źródło informacji

PC Format

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje