Warszawski biurowiec będzie miał bliźniaka. Podobny, choć nieco niższy

Obok warszawskiego wieżowca Skyliner stanie drugi, nieco mniejszy. Skyliner II otrzymał w marcu tego roku pozwolenie na budowę. Teraz rozpoczął się proces wyłonienia generalnego wykonawcy.

Warszawski biurowiec Skyliner ukończony został w 2021 roku jako pierwsza część inwestycji zlokalizowanej przy rondzie Daszyńskiego, w pobliżu stacji linii metra M2. W następnym roku wykonano pierwsze prace przygotowawcze części podziemnej Skylinera II - ściany szczelinowe pod przyszły parking podziemny oraz przebudowę istniejącej sieci. Teraz inwestycja otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę.

Skyliner II: Spójny wygląd i zielone wnętrze

Skyiner II będzie nieco niższy od 195-metrowej "jedynki", i wzniesie się na wysokość 130 metrów. Ma mieć 28 kondygnacji, których łączna powierzchnia wyniesie 24 tys. m kw, z czego 23 tys. m kw będzie przeznaczone na biura, a tysiąc m kw. inwestor ― firma Karimpol ― planuje przeznaczyć na lokale handlowo-usługowe. Dodatkowe 4,5 tys. m kw. powierzchni handlowo-usługowej będzie oferowało podium wieżowca ― wspólne z pierwszą fazą inwestycji. Część należąca nowego budynku, będzie w pełni przeszklonym foyer wejściowym z otwartym, podświetlonym, dwukondygnacyjnym holem i antresolą. Podobnie jak w pierwszej fazie poprowadzą na nią reprezentacyjne schody. Całość wnętrza wypełni bujna roślinność naturalna. Po ukończeniu oba budynki zaprojektowane przez  APA Wojciechowski Architekci będą spójne architektonicznie.

Architekci stawiają na zieleń

Reklama

Nowy budynek ma być wypełniony zielenią, a zwieńczeniem całości będą tarasy-ogrody na najwyższych kondygnacjach, za których projekt odpowiada biuro RS Architektura Krajobrazu. Ich łączna powierzchnia ma wynosić 900 m kw. i połączone będą zewnętrznymi schodami i obsługiwane przez windę.

Każdy z projektowanych tarasów będzie odróżniał się od pozostałych zarówno wyglądem jak i przeznaczeniem. Na najwyżej położonym, o powierzchni aż 570 m kw., zaprojektowano mini amfiteatr ze sceną, zewnętrzne przestrzenie coworkingowe czy przestrzeń do wykorzystania na eventy i prezentacje.

Również przestrzeń wokół budynku będzie charakteryzowała się dużą ilością zieleni. Ma to być miejsce ogólnodostępne, zachęcające do przebywania zarówno pracowników Skylinera II, jak i okolicznych budynków. Wzdłuż biurowca zostaną posadzone drzewa, krzewy oraz inne rośliny, które razem mają stworzyć atrakcyjny deptak.

Zwieńczeniem pierwszego biurowca jest "latarnia", która również w nowym budynku będzie podkreślała jego najwyższy architektoniczny fragment w północno-wschodnim narożniku biurowca. Będzie też podświetlona i dodatkowo podkreślona żyletką z betonu ryflowanego. Te zabiegi mają jeszcze bardziej podkreślić wspólny charakter obu budynków oraz wyróżnić je w wielkomiejskim krajobrazie Warszawy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wieżowce | Warszawa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy