Reklama

Zdetronizują Ballmera?

Sytuacja wewnątrz Microsoftu robi się coraz bardziej napięta. Pojawiają się głosy, że jeżeli w firma w ciągu następnych kilku miesięcy nie zmieni swoich działań na bardziej agresywne, Steve Ballmer może zostać zmuszony do odejścia ze stanowiska.

Ogólnie nie ma na co narzekać, sytuacja finansowa Microsoftu jest stabilna. Kierownictwo staje się jednak coraz bardziej zaniepokojone faktem, że w ostatnim czasie firma nie poczyniła żadnego kroku, żeby podnieść ceny swoich akcji. Przykładowo, mogłoby stać się to na skutek wypuszczenia na rynek innowacyjnego lub bardzo konkurencyjnego produktu. Daily Beast twierdzi, że jeżeli w ciągu najbliższych dziewięciu miesięcy nic się w tej kwestii nie zmieni, Ballmer może zostać zmuszony do oddania stanowiska komu innemu.

Reklama

Sytuacji nie poprawiają wyniki finansowe jednego z największych konkurentów Microsoftu - firmy Apple. W ostatnim czasie nadgryzione jabłko zwiększyło swoją wartość rynkową, prześcigając tym samym Microsoft. Sytuacja jednak wciąż ulega zmianie, różnice pomiędzy obiema firmami nie są znaczące. Microsoft wciąż może poszczycić się wysokim dochodem, na który wpływa m.in. rekordowa sprzedaż najnowszego Windowsa.

Dowiedz się więcej na temat: firma

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje