Reklama

Wrocław: Internet z... grzejnika

Wrocław może wkrótce stać się najbardziej zinternetyzowanym miastem w Polsce. Oprócz alternatywnej dla TP SA oferty telefonii Dialog i dużej liczby tzw. sieci osiedlowych - ze swoją ofertą internetową na wrocławski rynek wchodzi tamtejsze Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Nie oznacza to jednak, że wrocławianie otrzymają sieć z tytułowego grzejnika. Po prostu kilka lat temu modernizując miejską sieć ciepłowniczą wrocławskie MPEC położyło "na wszelki wypadek" szybką sieć światłowodową. Ponieważ uregulowania prawne zabraniają zarabiania na dostarczaniu i tak już potwornie drogiej energii cieplnej - przypomniano sobie o tym.

W poszukiwaniu zysków postanowiono wykorzystać tę sieć dla internetu. MPEC zaoferuje dostęp znacznie szybszy niż TP SA, a co najważniejsze - tańszy (58 zł abonamentu miesięcznego). Szybkość łącz wynosi od 10 do 100 mbps, Ponadto - za instalację gniazdka abonent nie zapłaci nic! Zacznie placić dopiero abonament, w momencie gdy zdecyduje się na korzystanie z sieci. Internet dostarczany przez ciepłowników nie wymaga żadnych specjalnych urzadzeń, a jedynie karty sieciowej.

W tej chwili gnizadka podłączane są na dwóch wrocławskich osiedlach. Osprzęt zewnętrzny dostarczyło wrocławskim ciepłownikom Cisco. Wiecej na ten temat: http://www.e-wro.pl/news.html

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje