Reklama

Windows na śmietnik

Microsoft poinformował, że od 15 stycznia 2004 kończy sprzedaż i obsługę techniczną systemu Windows 98. Od tego momentu legalni użytkownicy tego systemu bedą mieli do "wyboru": albo zmienić system na nowszy (oczywiście nie za darmo), albo w przypadku problemów z Windows 98 poszukać informacji o rozwiązaniu tego problemu w sieci. "Być może od czasu do czasu - przy okazji powstawania łatek zapewniających bezpieczeństwo nowszym wersjom systemu - powstanie także drobne uaktualnienie dla Windows 95 i 98" - powiedział przedstawiciel firmy z Redmond.

Z badań rynku wynika, ze systemy Windows 95 ("wycofany" rok temu) i Windows 98 działają na ok. 20 procentach komputerów prywatnych. W firmach jest takich "starych" systermów znacznie wiecej (przykładowo w USA, zdaniem AssetMetrix jest ich prawie 80 procent). Microsoft tłumaczy tę decyzję trzymaniem się opublikowanej kilka lat temu linii rozwoju. Niektórzy analitycy twierdzą jednak, że do takiego kroku zmusił firmę Billa Gatesa wyrok sądowy w procesie z Sunem - nakazujący

odłączenie od Windows modułu z Microsoft Java Virtual Machine. Od takiego "wyjęcia" składnika mocno wbudowanego w system łatwiejsze okazuje się zaprzestanie jego sprzedaży.

Reklama

CNET
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | śmietnik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje