Reklama

Windows 7: Już 300 mln kopii

Windows 7 jest najlepiej sprzedającym się systemem operacyjnymi w historii firmy Microsoft. Liczba kopii najnowszych okienek na całym świecie przekroczyła już 300 milionów.

W ciągu czternastu miesięcy od premiery Windows 7 sprzedał się już w 300 mln kopii - zdradził w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Kevin Turner, dyrektor operacyjny Microsoftu.

Reklama

Podczas pierwszych urodzin systemu Microsoft informował o sprzedaży 240 milionów licencji, a w ciągu dwóch miesięcy przybyło 60 mln nowych użytkowników Windows 7.

Kevin Turner pytany o swojego dużego konkurenta przyznał, ze Google wysunęło się naprzód w wyszukiwarce i e-reklamie, ale dodał, że Windows Live posiada 500 milionów unikalnych loginów. Dodatkowo wkrótce kończy się integracja wyszukiwarki Microsoft z Yahoo! - Jeśli chodzi o serwisy komercyjne, wyprzedzamy Google w tak wielu obszarach, że kiedy dochodzi do rozmów z klientami , łatwo ich przeciągnąć na naszą stronę - mówi Turner.

W Polsce Windows 7 wyprzedził już Vistę. Jak wynika z danych GemiusRankingu (6-12 grudnia), w Polsce z Windows 7 korzystało 18,24 proc. internautów, z WIndows XP - 62,57 proc., a z Windows Vista - 16,72 proc.

Media2

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje