Reklama

Vaio FW11S - filmowy notebook

Napęd Blu-ray na pokładzie notebooka staje się standardem. Kto, jeśli nie ojcowie "błękitnego formatu" powinni stworzyć dobrego laptopa do filmów HD? Testujemy Vaio FW11S produkcji Sony.

Notebooki multimedialne coraz lepiej radzą sobie na rynku komputerowym. Przygotowane z myślą o filmach laptopy spokojnie mogą konkurować z desktopami - coś nie do pomyślenia jeszcze 2-3 lata temu. Czy Vaio FW11S spełnia swoje multimedialne zadanie?

Reklama

Magnezowy notebook

Nowe notebooki z rodziny FW pojawiły się na dziesięciolecie marki Vaio. Po wyjęciu FW11S widzimy, że zapowiada się godne uczczenie całej dekady. Notebook ma wymiary 261 mm (głębokość), 29 - 37 mm (wysokość) i 384 mm (szerokość). Całość ważny 3,1 kg (wraz z baterią). Jak na multimedialnego notebooka - są to dobre wyniki.

Szczególnie dobrze prezentuje się metalicznie wyglądająca obudowa (pokrywa magnezowa), która nie tylko sprawia wrażenie solidnej, ale i gwarantuje zero odcisków palców. Całość dopełnia elegancko prezentujące się logo marki. Po otwarciu notebooka naszym oczom ukarze się profesjonalnie prezentujący się panel roboczy. Klawiatura - podobnie jak w notebookach Apple - oferuje czarne klawisze oddalone odrobinę od siebie. Takie rozwiązanie sprawia, że nie ma mowy o naciśnięciu przypadkowego klawisza. Dodatkowo sam design prezentuje się doskonale.

Jeszcze cieplej można pisać o zawiasach, a konkretnie o umieszczonym po lewej stronie wejściu na ładowarkę oraz umieszczonym prawej stronie przycisku włączającym notebooka. Kiedy sprzęt jest aktywny, całość świeci jasnozielonym światłem. Trzeba przyznać, że doskonale pasuje ono do designu notebooka. Równie dobrze prezentuje się pomarańczowe światło, które symbolizuje stan wstrzymania. Jedynym zgrzytem okazuje się wygląd panelu do multimediów - całość jest bardzo ascetyczna, oferując jedynie podstawowe funkcje (Play/Stop, kolejne sceny etc). Brakuje trochę niecodziennych rozwiązań w stylu nowego Aspire 6920 lub M70 Asusa.

Notebook posiada standardowy zestaw złącz oraz slotów (HDMI, DVI, wejścia na karty pamięci etc.). Podsumowując - Vaio FW11S prezentuje się bardzo dobrze i dzielnie reprezentuje markę Vaio, która kwestie stylistyki zawsze stawiała za jeden z priorytetów. Pora włączyć komputer.

Film na kolanach

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że nowa linia korzysta z platformy Intel Centrino 2. Oznacza to mniejsze zużycie energii i lepsze osiągi. Jednak co tak naprawdę da się zauważyć od pierwszego momentu, to panoramiczny wyświetlacz, stworzony z myślą o oglądaniu filmów. Matryca ma rozdzielczość 1600 x 900 (WXGA++). Jednak to nie wszystko - jak bywa to w przypadku linii Vaio, możemy spokojnie mówić o wyświetlaczu z najwyższej półki.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: notebooki | intel | Sony | blu-ray | VAIO

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje