Reklama

Uważaj na GaduGadu

Od kilku dni w sieci komunikatora Gadu-Gadu krąży wiadomość, która zdążyła już zaniepokoić wielu użytkowników. Wiadomość zawiera bowiem instrukcje, które rzekomo pozwoliłyby na uzyskanie wersji bezpłatnej. Wszystko, co trzeba zrobić, to wysłać PremiumSMS za niecałe 11 zł brutto...

Reklama

"Uwaga! Informujemy, że NIE ZAMIERZAMY wprowadzać opłat za korzystanie z Gadu-Gadu, a informacje o konieczności wysłania SMS-a na numer 79XX są NIEPRAWDZIWE. Zespół Gadu-Gadu". Taki komunikat pojawił się na stronie producenta Gadu-Gadu, bo ktoś najprawdopodobniej kolejny raz próbuje wyłudzić kilka złotych od niedoświadczonych użytkowników tego komunikatora.

Reklama

Treść fałszywej wiadomości brzmi tak:"Przepraszamy za kłopoty z dostępem do serwerów GG w dniu 24.10 2004, które mogą nastąpić ze względu na prace przy wprowadzeniu nowego systemu taryfikacji. Od poniedziałku (24.10) serwery GG będą już całkowicie stabilne. Od poniedziałku uruchomienie dostępu na kolejne 30 dni nastąpi 15 sekund po wysłaniu SMSa o treści twój_numer_GG na numer 79** za 9,88 + VAT .Producent GG zamierza wprowadzić opłaty za korzystanie z programu. Firma SMS Express uznała, że aby uporać się z ciągłymi kłopotami z łączeniem się z serwerem musi zainwestować w nowe łącza i serwery. Dodatkowo producent GG uznał, że większość użytkownik w zaprzestaje korzystania z GG na korzyść innych komunikator w. W tej chwili są przeprowadzane badania i wykonywane są statystyki ilości przesłanych wiadomości przez Twoje GG. Jeżeli wyślesz tą wiadomość do minimum 10 (im więcej tym lepiej) Dostaniesz darmowe GG .TO NIE JEST ŻART" .

To jednak "żart", w dodatku bardzo niesmaczny, a nawet przestępstwo i to po raz kolejny, bo podobne zdarzenie miało miejsce prawie rok temu.

(źródło: Web Express: di.com.pl, opr. Piotr Cygan)

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Gadu-Gadu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje