Reklama

Top 10 elektroniki na wakacje

Pół giga w kieszeni

Reklama

Wyjazd na wakacje nie oznacza, że musimy rozstać się z ulubionymi filmami czy ważnymi aplikacjami. Przenośny dysk WD My Passport Elements pomieści 500GB danych, choć sam zajmuje wyjątkowo mało miejsca. Ten 2,5-calowy nośnik waży jedynie 200 g i można bez problemu schować go do kieszeni kurtki lub plecaka i zabrać ze sobą wszędzie. Z komputerem komunikuje się za pomocą złącza USB 2.0 i nie potrzebuje dodatkowego źródła zasilania.

Przenośny ulubieniec dzieci i szefów...

Coraz częściej kolejnym członkiem rodziny, który towarzyszy nam na urlopie jest notebook. Nie przepada za nim żona, ale kochają go dzieci ("hurra, będą gry i filmy!") i... nasz szef. Jednym z bardziej interesujących modeli jest 15,6-calowy Acer TimelineX 5820TG-5454G50MN, który zapewnia pracę na bateriach nawet do 8 godzin. Ponadto wyposażony został w nowoczesny system chłodzenia, co przyda się w gorące, letnie dni.

Zaletą tego modelu jest także aluminiowa obudowa i bardzo mocna konfiguracja. Model dysponuje nowym procesorem Intel Core i5-450M taktowanym zegarem o częstotliwości 2.4 Ghz. Układ doskonale nadaje się do gier, odtwarzania muzyki i filmów, przeglądania zdjęć, pracy w sieci i innych wymagających zastosowań. Nowe procesory Intel Core i5 wykorzystują technologię Intel Turbo Boost Technology , która automatycznie przyspiesza pracę procesora w zależności od obciążenia, aby w dowolnej chwili zwiększyć wydajność układu. Grubość poniżej 25 mm i ciężar 2,4 kg sprawiają, że laptopy Aspire TimelineX doskonale nadają się na wszelkie wyjazdy. Możliwość przechylania ekranu o kąt do 165 stopni to gwarancja najwyższej wygody użytkowania przez cały dzień.

Kieszonkowa rozrywka

Współczesna młodzież coraz rzadziej radzi sobie z wolnym czasem bez elektronicznej rozrywki. Kiedyś przez całe wakacje (niemal) wszyscy godzinami kopali piłkę. Teraz w ruch idą dłonie kurczowo ściskające przenośne konsole, które umilają podróże i pobyt na koloniach. Przenośna PlayStation Portable PSP-3004 nadaje się do tego bardzo dobrze.

Poza możliwościami technicznymi, japoński producent zadbał o zmniejszenie wagi o 33 proc. w stosunku do pierwszej wersji urządzenia. Zwiększono natomiast ilość pamięci z 32MB do 64MB. Urządzenie dysponuje wyściem TV-out i zaawansowanymi możliwościami graficznymi oraz dźwiękowymi.Użytkownikowi spodoba się zmodyfikowany panoramiczny wyświetlacz (16:9) o lepszym kontraście, większej gamie kolorów i powłoce antyrefleksyjnej. Sony zadbało ponadto o wbudowany mikrofon i bezprzewodową kartę sieciową w standardzie 802.11b (WLAN).

Podróż za ciągły uśmiech

Tym, co w ostatnich latach definiuje udaną podróż samochodem jest dobra nawigacja. Najnowszy model Garmin nuvi 3790T Europe gwarantuje nie tylko pomoc dla kierowcy, ale także przyjemność z użytkowania. Produkt ma 8,95 mm grubości, posiada ekran wysokiej rozdzielczości, czuły na dotyk i gesty. W momencie zmiany pozycji urządzenia z poziomej na pionową zmienia się też automatycznie widok mapy.

W uchwycie znajduje się dodatkowy większy głośnik oraz złącze zasilania. Nowy Garmin ma fabrycznie zainstalowane mapy 43 krajów Europy oraz dodatkową mapę ukształtowania 3D terenu całej kuli ziemskiej.

Lato na wyciągnięcie ręki

Dla miłośników przyrody w czasie letnich wojaży nieodzowna jest dobra lornetka. Ciekawą propozycję stanowi markowy, amerykański produkt Celestron Up Close, który zapewnia 30-krotny zoom. Lornetka, której cena wynosi 249 zł, idealnie sprawdzi się podczas czynnego wypoczynku, do obserwacji imprez sportowych oraz natury. Pokryta jest gumą, która zapewnia pewny chwyt.

Średnica obiektywu wynosi 50 mm, zaś układ typu porro zapewnia wyraźny obraz przy bardzo szerokim polu widzenia. Lornetka Celestron UpClose waży 822 g. Produkt jest przystosowany do umieszczenia na statywie. Użytkownik otrzymuje w komplecie miękki pokrowiec do wygodnego transportu nie tylko w drodze na urlop.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Co robić? | kostium | intel | przenośne | urządzenie | DVD | filmy | wakacje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje