Reklama

ThinkPad T61 - bezpiecznie jak w banku

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Testujemy T61 z rodziny ThinkPad i sprawdzamy, co oznacza godny zaufania notebook.

Jak dzisiaj zachęcić klienta do kupienia notebooka? Każdy z producentów stosuje inną strategię - jedni wybierają design, inni natomiast chcą wykreować swoje urządzenie na desktop replacement. Są także firmy, które oferują klientowi solidny, funkcjonalny i bezpieczny sprzęt - do tej kategorii zalicza się m.in. rodzina ThinkPadów. Mieliśmy szansę przetestować obecny od jakiegoś czasu na naszym rynku model T61.

Reklama

Podróż za jednego notebooka

T61 jest następcą T60, notebooka z którym swego czasu miałem szansę przejechać kawałek Europy na jedną z branżowych imprez. Od razu po wyjęciu komputera z pudełka widać, że nowa "Tetka" odziedziczyła po starym modelu jego najbardziej ceniony element - solidne wykonanie. Wystarczy podnieść T61 (waga zawodnika - 2,38 kg), aby poczuć, że mamy do czynienia z urządzeniem, które wytrzyma niejedną podróż.

Lenovo w opisywanym modelu zastosowało klatkę wzmacniającą pokrywę (powraca także klatka z magnezu osłaniająca dysk twardy). Wprowadzona do tego modelu klatka w kształcie plastra miodu ma za zadanie amortyzować monitor LCD laptopa, wzmacniając go, a zarazem zmniejszając naprężenia matrycy oraz samej anteny. Jak twierdzi producent, takie rozwiązanie zmniejsza naprężenie matrycy o około 25 proc. w przypadku upuszczenia notebooka (w porównaniu z poprzednimi modelami ThinkPad).

Nie przez przypadek już na początku aż tyle miejsca poświęcam zabezpieczeniom notebooka. Komputer mobilny z zasady ma być w ciągłym "ruchu" - niestety, często mobilność jest dla notebooka wyrokiem. Taki paradoks nie dotyczy T61. Podobnie jak z jego poprzednikiem, także w tym przypadku można swobodnie z nim podróżować, nie martwiąc się, czy po wyjęciu z torby sprzęt będzie dalej działał. W tym miejscu wybija się czujnik Active Protection System, który działa na zasadzie podobnej, jak czujnik w poduszce powietrznej - dzięki temu dysk podczas pracy jest amortyzowany. Wszystkie osoby, które straciły cenne dane przez brak tego typu rozwiązań na pewno docenią T61.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: intel | bezpieczeństwo | lenovo | ThinkPad

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje