Reklama

Szare na złote

W jaki sposób w ciągu 24 godzin zdobyć liczbę klientów odpowiadającą złotej płycie? Należy wziąć dwa słynne albumy "White Album" The Beatles oraz "Black Album" Jay-Z, zmiksować je w jedno, nazwać całość "Grey Album" a następnie udostępnić całość w internecie. Tak właśnie postąpił Danger Mouse.

W przeciągu niecałej doby liczba pobrań przekroczyła 100,000. Danger Mouse twierdzi, że wpuścił płytę do sieci 24 lutego w ramach protestu przeciwko prawnikom EMI, którzy "jakimiś proceduralnymi sztuczkami starają się nie dopuścić do normalnej sprzedaży albumu i reanimują trupa cenzury". Nie wiadomo jednak czy "mikser" nie padnie ofiarą własnego sukcesu. Zarówno bowiem prawnicy Paula McCartneya, jak i adwokaci rapera stwierdzili, że nikt nie zwracał się do nich z prośba o zgodę na użycie muzyki z wymienionych wyżej dwóch płyt, a zatem całość jest nielegalna.Rozważane są kroki prawne. Odwet zapowiadają także spostponowani prawnicy z EMI.

Reklama

W ten oto sposób "Szary Album" wyprodukowany w ramach "szarej strefy" może spowodować, że Danger Mouse zostanie zrobiony "na szaro"

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jay - Z | Black Album

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje