Reklama

Sto dni Windows 7

Dziś (29 stycznia) szczególna data. Windows 7 świętuje studniówkę! Czas na bilans, a ten wypada zaskakująco pozytywnie.

Najwięcej powodów do radości ma oczywiście sam Microsoft: już w tydzień po premierze Windows 7, która odbyła się 22 października 2009, wyniki sprzedaży przekroczyły oczekiwania. "W porównaniu z Windows Vistą, w ciągu pierwszych dni po nowy system operacyjny sięgnęło pięć razy więcej klientów" - twierdzi koncern z Redmond.

Reklama

Nabywcy cieszą się z czegoś innego: chociaż nowe oprogramowanie zostało zainstalowane od razu na milionach komputerów, obyło się bez poważnych usterek. Wprawdzie także i w najnowszej wersji Windows pojawiły się niedoskonałości, ale ze względu na skalę projektu praktycznie nie dało się tego uniknąć.

Mimo to, zaskakująco wiele rzeczy po prostu działa i nie chodzi tylko o to, że system jest szybki i stabilny; szacunek budzi także baza sterowników, dzięki którym większość programów funkcjonuje bezproblemowo. Irytujące może być to, że dla wielu starszych urządzeń nie przygotowano sterowników. Tu już mniejsza o to, czy to producent chce nas w ten sposób skłonić do zakupu nowego sprzętu, czy też po prostu nie jest w stanie tego zrobić, bo dana firma już nie istnieje.

Jak opanować Windows 7 - czytaj na stronie PC Format

Wytwórcy sprzętu w każdym razie nie da się zmusić do tego, aby dopasowywał stare produkty do Windows, bo zwykle w momencie zakupu nikt nie daje gwarancji na to, że będą one współpracować z Windows 7.

Po stu dniach obecności Windows 7 na rynku, wykryto wprawdzie luki w zabezpieczeniach, ale mimo to podczas pracy z tym systemem czuje się, że koncern z Redmond wyciągnął wnioski z mniej udanych, wcześniejszych systemów operacyjnych. Dla przykładu luka w Internet Explorerze, dla której Microsoft niedawno musiał wydać pilną łatę, zagraża przede wszystkim użytkownikom XP - w Windows 7, co prawda, również występuje zagrożenie, ale napastnicy muszą pokonać dodatkowe przeszkody.

CO SĄDZIMY O WINDOWS 7 - MATERIAŁ WIDEO

"Z punktu widzenia bezpieczeństwa technicznego w systemie Windows 7 Microsoft wprowadził znaczący postęp w porównaniu z Vistą i XP" - stwierdza niemiecki Federalny Urząd ds. Bezpieczeństwa Technologii Informacyjnych (BSI). Ataki przeciwko samemu systemowi zostały już utrudnione do tego stopnia, że twórcy szkodliwych programów koncentrują się teraz bardziej na lukach w zabezpieczeniach programów.

Dowiedz się więcej na temat: koncern | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje