Reklama

Sklep z aplikacjami i nowe Atomy Intela

Intel podczas konferencji IDF 2010 w San Francisco otwiera sklep z aplikacjami i oferuje nowe układy Intel Atom.

Przewidując pojawienie się miliardów dodatkowych urządzeń podłączonych do internetu, Renée James, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Intel Software and Services Group, oraz Doug Davis, wiceprezes i dyrektor generalny Embedded and Communications Group, omówili ekspansję tych procesorów w obszarach szybkiego wzrostu, takich jak netbooki, tablety, elektronika użytkowa, systemy wbudowane i smartfony.

Architektura Intela źródłem najlepszych wrażeń

Reklama

Podczas przemówienia w Moscone Center West w San Francisco James stwierdziła, że ściśle zintegrowane i zoptymalizowane oprogramowanie oraz platformy zapewnią nowy poziom wydajności oraz nowe możliwości, a także omówiła znaczenie tworzenia innowacyjnych doświadczeń w całym kontinuum osobistej technologii komputerowej - od komputerów PC do smartfonów, tabletów i samochodów, a także wielu podłączonych do internetu urządzeń elektroniki użytkowej.

Podkreślając płynność wrażeń podczas pracy z różnymi systemami operacyjnymi, James ogłosiła ogólną dostępność sklepu z aplikacjami do netbooków - Intel AppUpSM Center. Sklep Intel AppUp oferuje darmowe lub płatne gry oraz aplikacje rozrywkowe, społecznościowe i biznesowe zoptymalizowane pod kątem mobilności i rozmiarów ekranu netbooka. Aby zachęcić konsumentów do wypróbowania nowych aplikacji, których w przeciwnym razie mogliby nie kupić, Intel AppUp oferuje system "wypróbuj przed zakupem". Od momentu premiery w sklepie dostępne są aplikacje Adobe AIR, a także programy takich firm, jak Accuweather, Barnes & Noble, Funkitron, Gibson Guitars, iWin, Kaplan, KONAMI, oraz Lifetime.

James poinformowała, że w celu dotarcia do posiadaczy netbooków na całym świecie zawarto umowy z Best Buy, brytyjską firmą Dixons i indyjską firmą Croma. Każdy z tych detalistów będzie instalował Intel AppUp Center w sprzedawanych przez siebie netbookach i udostępni go do pobrania bieżącym użytkownikom. James ogłosiła też, że od października ASUS planuje instalować w netbookach własną wersję Intel AppUp, nazywaną "asus app store".

Podczas swojego przemówienia James omówiła Intel AppUp Developer Program, który ma pomóc w tworzeniu innowacyjnych aplikacji dla użytkowników oraz nowych źródeł przychodu dla niezależnych deweloperów poprzez takie programy, jak fundusz Intel Million Dollar Development. Rick Vanner z firmy The Game Creators został ogłoszony zwycięzcą konkursu Intel Atom Developer Challenge w kategorii "Najbardziej innowacyjna aplikacja" za swoją grę zatytułowaną "Goals". James przedstawiła też identyfikator ISV "On Intel AppUp", który ma pomóc deweloperom w promowaniu ich aplikacji w Intel AppUp.

James przyznała, że spójność wrażeń to tylko jedna z korzyści. Otwarte systemy operacyjne - takie jak MeeGo Intela i Nokii udostępniany przez Linux Foundation - stymulują kreatywność, wynalazczość i innowacyjność deweloperów. Wspominając udział branżowych liderów, James omówiła dynamikę ekosystemu MeeGo, w tym szeroką gamę urządzeń na nim opartych oraz to, jak oprogramowanie firm trzecich oraz internetowe środowisko uruchomieniowe MeeGo (które ma być wydane w październiku) ułatwią pisanie aplikacji dla tych urządzeń. Na scenie obok James pojawił się też przedstawiciel firmy Amino, pioniera telewizji internetowej, aby zademonstrować, jak firma wykorzystuje elastyczność i otwartość systemu MeeGo w swoim innowacyjnym, inteligentnym rozwiązaniu telewizyjnym.

Sieciowe, przekształcone doświadczenia

Omawiając ważną rolę, jaką odgrywa marka Intel Atom w dostarczaniu inteligentnej technologii komputerowej do różnych urządzeń połączonych z siecią, Davis przedstawił kompletną linię procesorów Intel Atom i wyjaśnił, jak firma dostarcza rozwiązania oparte na architekturze Intel na rynki inne niż PC. Davis podkreślił również, że rozwiązania oparte na procesorach Intel Atom mogą zapewnić idealną platformę dla łączności internetowej, wysoką inteligencję, łatwość projektowania oraz swobodę wyboru oprogramowania.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | San Francisco | przemówienia | sklep | Intel Atom | atom | intel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje