Reklama

Roszczenia SCO bezzasadne?

Najprawdopodobniej nastąpi zwrot w procesie jaki SCO wytoczył wielu firmom zarzucając im, że naruszają "prawa autorskie do Uniksa". Novell opublikował bowiem archiwalne dokumenty sprzed lat dziewiętnastu, które częściowo podważają roszczenia SCO do kodu źródłowego Uniksa. W dokumentach licencyjnych wydanych przez ówczesnego "właściciela" Uniksa (AT&T) jest bowiem wyraźnie napisane, że licencjodawca nie będzie rościł sobie praw do tych fragmentow kodu, które zostaną dopisane przez licencjobiorców. Dokumenty pochodzą z sierpnia 1985 i dotyczą Unix System V, który jest podstawą zarzutów SCO.

Kopia dokumentów została także wysłana przez Novella do SCO. Ci ostatni próbują jednak podważyć znaczenie tych dokumentów, twierdząc, że sprawy w nich poruszane nie są związane z zarzutami stawianymi przez SCO.

Reklama

A jak jest naprawdę? Możecie o tym przekonać się sami,. gdyż Novell opublikował właśnie te dokumenty w sieci - na dodatek tłumacząc je na wiele języków. Polską wersję opisywanych dokumentów znajdziecie na stronie WWW Novella

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: roszczenia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje