Reklama

Rosną e-zakupy

W poprzednim roku firmy zajmujące się sprzedażą swoich towarów przez internet zanotowały wzrost przychodów. Specjaliści monitorujący ten sektor rynku uważają, że e-handel najlepszy okres ma dopiero przed sobą.

Jak podała dzisiejsza "Rzeczpospolita", zaufanie Polaków do internetu szybko rośnie, będą więc rosły przychody i zyski sklepów internetowych. Za pośrednictwem internetu kupuje już co trzecia osoba, która ma w Polsce dostęp do sieci.

Reklama

Internet to dziś jedyna forma handlu, w której w takim tempie przybywa potencjalnych klientów. Niestety jedną z barier rozwoju e-handlu w Polsce nadal są wysokie koszty dostępu sieci.

Chęć dokonywania zakupów przez internet rośnie wraz z stażem użytkownika sieci. O ile wśród internautów, którzy korzystają z sieci od roku, niespełna co trzeci ma doświadczenie w tych zakupach, o tyle już ponad połowa osób z trzyletnim stażem w internecie korzysta z e-handlu.

A przecież sklepy internetowe to niecały obraz detalicznego handlu w sieci. Działają w niej także internetowe aukcje.

Karty płatnicze obsługują ok. 25 proc. transakcji, gdyż większość e-handlu to płatność gotówką przy odbiorze.

W Polsce działają w tej chwili około 700 sklepów on-line.

W Polsce, podobnie jak na całym świecie, internauci chętnie kupują w sieci książki i płyty, coraz częściej dokonują też zakupów biletów tanich linii lotniczych. Polscy internauci przekonują się już także do spożywczych zakupów on-line.

Dowiedz się więcej na temat: handel | internet | zakupy | zakupy internetowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje