Reklama

Republic of Gamers - sprzęt dla graczy na CeBIT 2011

- Podczas targów CeBIT firma ASUS zaprezentowała kilka nowych produktów dla graczy, w tym notebooki z serii Republic of Gamers (ROG), płyty główne, karty graficzne, monitory 3D i zestawy słuchawkowe.

Notebooki Republic of Gamers (ROG) z serii G zostały opracowane z myślą o entuzjastach, którzy chcą mieć możliwość grania w każdym miejscu, notebooki G74Sx wyposażono w procesory Intel Core i5 i i7 (oznaczenie kodowe 'Huron River') zapewniające doskonałą wydajność w każdej aplikacji oraz najnowszą kartę graficzną NVIDIA oferującą osiągi grafiki 3D.

Notebook obsługuje technologię NVIDIA 3D Vision, umożliwia też podłączenie dużego ekranu 3D za pomocą portu HDMI 1.4. Skuteczne chłodzenie zapewnia unikatowy system wykorzystujący dwa wentylatory - jeden dla procesora, drugi dla karty graficznej - który pobiera chłodne powietrze poprzez otwory znajdujące się z przodu, a ciepłe powietrze usuwa za pomocą wylotów znajdujących się z tyłu obudowy. Obudowa umożliwia wprowadzanie rozszerzeń, oferując dostęp do dwóch wnęk na dyski twarde oraz do złączy pamięci operacyjnej.

Reklama

Druga nowość, notebook ROG G53 umożliwia oglądanie obrazu 3D bez zakładania specjalnych okularów. Wyświetlacz G53 łączy w sobie funkcję druku soczewkowego z opracowaną przez firmę AUO technologią śledzenia ruchów gałek ocznych, dzięki czemu trójwymiarowy obraz może być oglądany pod dowolnym kątem, co znacznie zwiększa wygodę pracy. Tryby 2D i 3D mogą działać jednocześnie, dzięki czemu tekst wyświetlany na ekranie jest zawsze czytelny.

ROG Rampage III Black Edition

Płyta główna ROG Rampage III Black Edition oparta jest na wielokrotnie nagradzanej konstrukcji płyty Rampage III Extreme i pozwala ustanowić nowe rekordy w przetaktowywaniu. Płyta ma wszystkie funkcje, które sprawiają, że Rampage III Extreme jest taka dobra, a oprócz tego posiada wiele usprawnień sprzętowych i programowych.

Najbardziej znacząca jest karta rozszerzeń ROG ThunderBolt, która zwiększa możliwości sieci LAN i dźwięku. Wyposażono ją w układ Bigfoot Networks Killer E2100, która automatycznie przyspiesza transfer sieciowy związany z grami. Wiodąca technologia XONAR zwiększa jakość dźwięku, posiada też wbudowany wzmacniacz słuchawek z możliwością regulacji impedancji.

Te dwie technologie zapewniają graczom ogromną przewagę nad konkurentami. Co więcej, płyta ROG Rampage III Black Edition wyposażona jest w narzędzie ASUS GPU TweakIt, które za pomocą złącza ROG Connect umożliwia graczom wprowadzanie zmian w ustawieniach karty graficznej.

Monitor 3D VG278H, router RT-N66U i zestaw słuchawkowy ROG Vulcan-ANC

Skuteczna gra nie zależy jedynie od tego, co znajduje się wewnątrz komputera, dlatego firma ASUS opracowała monitor 3D oraz całą gamę urządzeń peryferyjnych dla graczy. Trójwymiarowy wyświetlacz VG278H posiada 27-calowy, podświetlany diodami LED ekran, opracowany z myślą o graczach, którzy chcą w pełni zanurzyć się w świecie najnowszych gier komputerowych. Pełna obsługa kart graficznych 3D za pomocą standardu HDMI 1.4 i wbudowany emiter podczerwieni sprawiają, że użytkownicy mogą cieszyć się grafiką 3D bez podłączania kabli.

Dwupasmowy, bezprzewodowy router Gigabit RT-N66U przeznaczony jest dla graczy, którzy cenią sobie grę online bez opóźnień oraz dla wszystkich, którzy oczekują szybkiego dostępu do sieci lokalnej i Internetu. Jednoczesna obsługa połączeń o częstotliwości 2.4GHz i 5GHz umożliwia strumieniowanie filmów HD poprzez standard 802.11n Wi-Fi z szybkością do 450Mbps. Procesor pracujący z częstotliwością 600MHz zapewnia szybki czas reakcji i duże możliwości multitaskingu, obsługując do 300 000 sesji transferu danych jednocześnie.

Zestaw słuchawkowy ROG Vulcan-ANC dopełnia linię akcesoriów Republic of Gamers. Doskonałe do gry w głośnym otoczeniu, np. na turniejach gier komputerowych, słuchawki Vulcan-ANC wykorzystują podwójny system eliminacji szumów zarówno w głośniku, jak i w mikrofonie. Rezultatem jest perfekcyjnie czysty dźwięk, dzięki czemu profesjonalni gracze mogą skupić się na wygrywaniu.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje