Reklama

Red Hat - Linux, który zarobił miliard dolarów

Stare, ludowe porzekadło mówi, że najbardziej cenną rzeczą jest święty spokój. Czy reguła ta sprawdza się również w branży IT? Okazuje się, że jak najbardziej. Dowodem na to może być jedna z dystrybucji Linuksa - Red Hat, którego dochód przekroczył miliard dolarów. Naprawdę dużo, prawda? Szczególnie, że jest to rozwiązanie o korzeniach open-source.

Red Hat zakończył swój rok fiskalny z dochodem na poziomie 1,13 miliarda dolarów. Większość z tej kwoty (952 miliony dolarów) pochodzi z usług związanych z obsługą systemu i jego wsparcia: płatnej pomocy technicznej, szkoleń i doradztwa.

Reklama

Może to być dużym zaskoczeniem dla osób, które twierdziły do tej pory, że na oprogramowaniu open-source nie da się zarabiać. Red Hat nie tylko generuje zauważalne zyski, ale również zdobył uznanie wśród zaawansowanych użytkowników komputerów.

Warto zauważyć, że przykładowo SuSE Linux zarabia rocznie zaledwie 170 milionów dolarów. Red Hat jest tym samym liderem w swoim segmencie i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało to ulec zmianie.

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: open-source | Linux

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje