Reklama

Rasistowski Intel?

Potentat na rynku mikroprocesorów, korporacja Intel, doczekała się momentu, w którym została oskarżona o rasizm. Powodem tego jest pojawienie się pewnej reklamy, która dla jednych jest nad wyraz kontrowersyjna, a dla drugich normą.

Reklama promująca dwurdzeniowy procesor Core2 Duo okazuje się być źródłem rasizmu. Czy tak jest naprawdę tego nie możemy powiedzieć, wystarczy popatrzeć na poniższy obrazek.

Reklama

Reklamówka informuje nas o 40 proc. wzroście wydajności dla klientów biznesowych, przy okazji dowiadujemy się o możliwości zwielokrotnienia wydajności naszych pracowników. Jednakże nie to jest głównym powodem oskarżeń, a postać białego człowieka i sześciu czarnoskórych ludzi pochylonych koło niego.

Szczerze powiedziawszy prawdopodobny jest scenariusz, iż konkurencja podkręca napięcie, szczególnie, że tematy związane z rasizmem są bardzo delikatne.Okazuje się jednak, że pierwsze głosy ludzi mówią zdecydowanie - nie ma w niej ani śladu rasizmu, ale jest w najgorszym wypadku jest stereotypowa.

PCArena.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: intel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje