Reklama

PIIT o patentach na programy

Na spotkaniu z ministrem nauki i informatyzacji Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji przedstawiła zastrzeżenia wyrażone w stanowisku PIIT z czerwca 2004 roku, zwracając uwagę m.in. na błędy w tłumaczeniu tekstu projektu dyrektywy na język polski, mogące prowadzić do wielu nieporozumień i błędnych interpretacji problemu tzw. patentowania programów.

PIIT uważa, że podjęcie przez Polskę próby ponownej dyskusji nad projektem tej dyrektywy jest uzasadnione, choćby dla wyjaśnienia wszelkich podnoszonych przez różne środowiska wątpliwości co do rzeczywistego zakresu jej działania oraz skutków jej przyjęcia lub odrzucenia.

Reklama

Sceptycyzm PIIT wobec projektu unijnego podzielały wszystkie uczestniczące w spotkaniu organizacje włącznie z Urzędem Patentowym, który uważa, że dyrektywa jest napisana niepoprawnie.

Stanowiska na ten temat mozesz przeczytać na stronach WWW: http://www.piit.org.pl/_gAllery/83/838.doc (PTI), http://www.pro.org.pl/ (PRO), http://www.piit.org.pl/_gAllery/83/839.doc (EICTA), http://www.piit.org.pl/_gAllery/84/840.doc (PIIT)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje