Reklama

Palisz? Stracisz gwarancję na komputer

Palenie papierosów powoduje raka i choroby serca - informują zewsząd kampanie antynikotynowe. Dodać także trzeba, że palenie powoduje utratę gwarancji sprzętu. Żarty? Nie - irracjonalne zachowanie firmy Apple.

Jesteś posiadaczem komputera Macbook lub iMac? Radzimy rzucić palenie, gdyż w momencie usterki Twojego sprzętu, gwarancja zostanie rozpatrzona negatywnie. I mimo, że brzmi to co najmniej niewiarygodnie, to jednak przekonali się o tym użytkownicy komputerów Apple Macbook i iMac, którzy oddali swoje urządzenia do serwisu.

Reklama

Oczywiście komputery posiadały gwarancję i dodatkowy pakiet AppleCare, ale nie zrobiło to wrażenia na Apple, które uznało, że gwarancja nie przysługuje osobom palącym. Co ciekawe w karcie gwarancyjnej na próżno szukać jakichkolwiek zapisów, mówiących, iż palacze mają mniejsze prawa gwarancyjne.

Dlaczego więc firma Apple uznała, że dym z papierosów może uszkodzić urządzenia? Otóż zdaniem Apple nikotyna jest zakwalifikowana jako substancja niebezpieczna biologicznie i trującą. Zatem użytkownicy powinni być świadomi, że wskutek działania substancji chemicznych ich urządzenia są narażone na usterki. Z tego też tytułu nie przysługuje im gwarancja...

Źródło informacji

PC Format

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: palmy | gwarancja | komputer | apple | palenie tytoniu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje