Nowy wirus - Sasser

Panda Software informuje, że 1 maja około południa w sieci pojawił się nowy, dość groźny wirus - Sasser. Zainfekował on już ok. 2 procent komputerów na całym świecie. Najmocniej zaatakował na Tajwanie, Węgrzech, Słowenii i w Hondurasie - gdzie zaraził ponad 14 proc. komputerów. Wirus wykorzystuje furtkę opisaną niedawno (w biuletynie MS04-11) .Robak zapisuje się w katalogu systemowym Windows pod nazwą avserve.exe. Zmienia rejestry tak aby był uruchamiany podczas rebootu komputera. Jeśli użytkownik tego nie robi - wirus sam go "wyręcza" od czasu do czasu samemu rebootując peceta.

Działanie wirusa polega na losowym skanowaniu adresów. Powoduje on także przepełnienie bufora, co może powodować zawieszenie się systemu.

Reklama

Wirus mnoży się bardzo szybko, ale ponieważ nie powoduje bezposrednich zniszczeń danych - Panda określiła zagrożenie jako średnie. Najbardziej nieprzyjemnym w niowym wirusie jest jednak to, że wpycha się do komputera sam wykorzystujac wspomnianą luke - nie jak dotąd po otwarciu załącznika. Więcej informacji na temat nowego wirusa znajdziesz na stronie: http://www.pandasoftware.com/virus_info/encyclopedia/overview.aspx?idvirus=46865

Dowiedz się więcej na temat: Panda | wirus

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje