Reklama

Nowy Chromebook Google i Samsunga

W ostatnim czasie Google skupia swoje siły głównie na Androidzie i walce o rynek mobilny z Apple. Czy oznacza to, że całkowicie porzucono rozwój innych systemów operacyjnych, w tym Chrome OS? Na szczęście nie.

Wczoraj poinformowano o wprowadzeniu do sprzedaży nowych Chromebooków, które zbudowane zostały przez firmę Samsung. Urządzenie z 11,6-calowym ekranem wyceniono na 249 dolarów. Pierwsze Chromebooki trafiły do sprzedaży w lipcu 2011 roku. Przenośny komputer działający na autorskim systemie Chrome OS nie zyskał oczekiwanej popularności. Najwyraźniej Google nie zamierza odpuścić i nadal wierzy w projekt komputera w całości opartego o usługi internetowe.

Reklama

Największą zaletą nowego Chromebooka jest jego cena - 249 dol. Sprzęt wyposażono w 11,6-calowy ekran o rozdzielczości 1366 na 768 pikseli. Całość waży 1,1 kg i ma zaledwie 0,8 cm grubości. Bateria powinna pozwolić na 6,5 godziny pracy bez zasilania. Do dyspozycji użytkownika Google oddaje 100 GB przestrzeni dyskowej w chmurze. Usługa ta jest bezpłatna przez pierwsze dwa lata. Zgodnie z cennikiem przestrzeni dyskowej, 100 GB kosztuje 4,99 dol. za miesiąc.

Komputer ma również moduł Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, kamerę VGA, port USB 3.0 i USB 2.0, złącze HDMI Port oraz Bluetooth 3.0. Sprzęt trafił już do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Dowiedz się więcej na temat: Chrome OS | samsung | Chromebook | Google

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje