Reklama

Najważniejsze technologie jutra

Świat zwolnił z powodu kryzysu, ale wielkie firmy już myślą o jutrze. Miliardy dolarów na badania i rozwój technologii gwarantują, że wizje rodem z fantastyki naukowej staną się rzeczywistością.

Reklama

Japonia - kraj, który już raz podniósł się z ruin, stając się ekonomicznym supermocarstwem - doskonale wie, jak pokonać kryzys. Rząd Japonii przez najbliższe lata ściągnie do swojego kraju największą jak tylko to możliwe liczbę studentów i naukowców z całego świata. To właśnie w pracowniach i laboratoriach tego kraju mają narodzić się pomysły, które sprawią, że Japonia wyjdzie z kryzysu obronną ręką. Podobnie myślą potentaci branży technologii.

Reklama

Jutro już dziś

- Kryzys ekonomiczny stwarza wielką szansę dla tych, którzy dokonują rozważnych inwestycji. Sytuacja na rynku może zmienić się z dnia na dzień. Z gry wypadnie wiele słabszych firm, ze złymi modelami biznesowymi i ograniczonym dostępem do zasobów finansowych, firm niemogących przeznaczyć funduszy na najbardziej zaawansowane technologicznie projekty, które zagwarantują im szansę dalszego rozwoju - opowiada portalowi INTERIA.PL Ryszard Malinowski, wiceprezes Mobility Group firmy Intel.

Komórki odpowiedzialne za badania i rozwój (z ang. Research and Development) pracują dzień i noc, przygotowując coraz to nowsze projekty. Część z nich nigdy nie ujrzy światła dziennego, ale te które znajdą swoją drogę,może dokonać rewolucji.

- Nawet jeśli na 100 projektów jeden procent okaże się wart uwagi, możemy mówić o sukcesie - podsumowuje Andrew Blake, zastępcą dyrektora Microsoft Research Cambridge, jednego z największych, prywatnie sponsorowanych ośrodków badawczych w Europie.

INTERIA.PL w Microsoft Cambridge Research. Zobacz:

Największy producent oprogramowania na świecie to tylko jedna z firm, która posiada rozbudowane komórki odpowiedzialne za badania i rozwój. Są firmy przeznaczające na takie działania miliardy dolarów, tworząc nowe rozwiązania od zera, a są też takie, które skupiają się wyłącznie na doskonaleniu rozwiązań istniejących. Niezależnie od nakładów - wyścig technologiczny trwa nieustannie. Charakteryzuje go kilka dominujących trendów.

Raport mniejszości

Twórcy amerykańskich filmów science-fiction pokazali takie wynalazki, jak latające samochody, a branża motoryzacyjna nie potrafi do dzisiaj wprowadzić na rynek sprawnej alternatywy dla samochodów korzystających z tradycyjnych, szkodliwych dla środowiska źródeł zasilania. Z drugiej jednak strony ci sami filmowcy podczas prac nad "Raportem mniejszości" Stevena Spielberga zatrudnili sztab futurologów, których zadaniem było przygotowanie maksymalnie wielu możliwych do implementacji technologii. Spróbujmy postąpić podobnie, robiąc listę najpopularniejszych obecnie technologii nowej generacji.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: rzeczywistość | komórki | Microsoft | Japonia | Cambridge | firmy | technologie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje