Reklama

"Najtańszy laptop świata"... zdrożał

Celem programu One Laptop Per Child (OLPC) jest produkcja możliwie najtańszego laptopa dostępnego dla dzieci na całym świecie. Cechować go powinna duża odporność na niesprzyjające warunki pogodowe panujące w wielu krajach i łatwość komunikacji bezprzewodowej.

W tym szczytnym projekcie uczestniczy wiele znanych firm z branży informatycznej jak np. Intel i AMD - oczywiście nie tylko ze względów charytatywnych. Obecnie edukowane dzieci z biednych krajów to przyszli klienci z krajów rozwijających się.

Reklama

Ostatecznie cena laptopa wzrosła z zapowiadanych 100 dol. do 188 dol. Właśnie testowany jest końcowy model tego komputera i niedługo zostanie skierowany do produkcji seryjnej. Udało się spełnić wiele wstępnych założeń. Ekran jest czytelny nawet przy silnym oświetleniu, solidna obudowa wytrzymuje upadek ze znacznej wysokości. Klawiatura jest odporna na zalanie różnymi płynami, oraz preferuje się zasilanie trwałych baterii z ogniw słonecznych. Dobrano także oprogramowanie przeznaczone dla dzieci. Tutaj jednak pojawiły się problemy z przełączaniem się pomiędzy programami lub zakładkami przeglądarki.

Miejmy nadzieję na powszechne zastosowanie nowego laptopa XO w edukacji nawet pomimo wzrostu jego ceny do prawie 200$. Lista wstępnych założeń spełnianych przez produkt finalny projektu OLPC jest imponująca.

PCArena.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: laptop

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje