Reklama

Naiwnych nie sieją

Była już rozdająca "za darmo" pieniądze firma Vegas, później Alladyn, teraz objawiła się Integra. Tysiące ludzi w całym kraju otrzymują radosne informacje, że wygrali np. 1,5 tys. zł. Aby je otrzymać trzeba "tylko"... zadzwonić na audiotele po 6 zł 25 gr (plus VAT) za minutę. Rozmowa trwa 19 minut. Zgłoszenie kosztuje więc 144 zł - pisze "Gazeta Krakowska". Nie miejmy przy tym złudzeń - miła panienka, przedstawiająca się jako Monika, bynajmniej nas nie słucha. Nawet odpowiedzi na nasze pytania nie są rejestrowane.

Firma prezentuje się jako amerykańska, wysyła jednak swoje informacje w polskich kopertach z nadrukowanymi adresami w Holandii lub Francji. Zaś siedzibę ma w Warszawie.

Sens obietnicy znajdziemy w regulaminie umieszczonym w internecie. Okazuje się, że rzekoma wygrana, to... "kupon pobytowy za granicę dla dwóch osób, transport nie jest wliczony". Z regulaminu dowiadujemy się też dlaczego wygraliśmy pierwszą nagrodę - "ponieważ jest tylko jeden rodzaj nagrody". I wreszcie - to co najważniejsze: "organizator zastrzega sobie prawo do przedłużania, modyfikowania lub anulowania tej promocji, jeśli wymagają tego okoliczności. Nie może z tego powodu zostać pociągnięty do odpowiedzialności". Ludzie tego jednak już nie doczytują. Możliwość "zarobku" przesłania rozum".

Reklama

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: firma

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje