Reklama

Microsoft wciąż nie rozwiązał problemu z SVCHOST w Windows XP

Windows XP za kilka miesięcy nie będzie już wspierany przez Microsoft. Do tego czasu gigant z Redmond obiecał jednak naprawić jeden z bardziej drażniących błędów związanych z plikiem SVCHOST, który pojawia się podczas aktualizacji systemu. Łatka miała się rzekomo pojawić w ostatnim "Patch Tuesday", jednak jak donoszą użytkownicy, problem wciąż występuje.

Proces SVCHOST związany jest z aktualizacjami systemu. Najprościej mówiąc, wyszukuje on dostępne do pobrania łatki, które w rzeczywistości nie istnieją. Problem nie byłby znaczący, gdyby nie fakt, że proces pożera 100% mocy obliczeniowej procesora, przez co system znacznie zwalnia i staje się wręcz bezużyteczny.

Microsoft jeszcze przed wydaniem biuletynu "Patch Tuesday" informował, że rozwiąże ten problem. Nic takiego jednak się nie stało, a użytkownicy nadal borykają się z usterką. Pewnym rozwiązaniem jest po prostu wyłączenie automatycznych aktualizacji i przeprowadzanie ich ręcznie za pomocą Windows Update.

Jeden z przedstawicieli Windows Update oświadczył, że postarają się rozwiązać ten problem najszybciej, jak tylko się da.

Dowiedz się więcej na temat: Windows XP | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje