Reklama

Microsoft chce wyprzedzić Google

Szef Microsoftu, Steve Ballmer ma ambicję pokonania firmy Google na jej własnym podwórku, czyli na rynku wyszukiwarek internetowych. Według Ballmera nastąpi to... pewnego dnia.

Z okazji odbywającej się w Santa Clara w Kalifornii konferencji Search Marketing Expo, Steve Balmer odpowiadał na pytania publiczności. Zapytany o ewentualne wykupienie Twittera przez Microsoft odparł, że ważne jest partnerstwo z serwisem mikroblogowym, tak jak ma to miejsce obecnie, ale dał do zrozumienia, że taki zakup nie miałby sensu. Zwrócił również uwagę na niezależność Twittera, która mu dodaje wiarygodności w oczach użytkowników.

Reklama

To samo można powiedzieć o Facebooku, który wielokrotnie potwierdzał swoją wolę niezależności. - Dalej współpracujemy z nimi i jesteśmy zachwyceni, że przedłużyliśmy nasze partnerstwo na wiele lat w przyszłość - stwierdził Steve Ballmer.

Ostatnio Microsoft otrzymał też od organów ochrony konkurencji zielone światło na współpracę z Yahoo!. To partnerstwo będzie miało spory wpływ na rynek wyszukiwarek internetowych w USA, gdzie Yahoo! jest bardzo popularne. Czy dzięki temu Bing stanie się numerem jeden i zdetronizuje Google? Dla Steve'a Ballmera dobra odpowiedź brzmi... "pewnego dnia".

- Nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie. Jeśli powiesz tak, wydasz się arogancki, a jeśli powiesz nie, to tak, jakby brakowało ci wiary. Tak więc odpowiedzią jest tak, pewnego dnia - stwierdził Ballmer. Według szefa Microsoftu, to, że Google odnosi sukcesy wynika z tego, że jako pierwsze dokonało dobrych wyborów.

PCArena.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: partnerstwo | Microsoft | Google | google +

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje