Reklama

Linux na Windowsach

Pojawiło się oprogramowanie typu Open Source umożliwiające uruchomienie Linuksa z poziomu Microsoft Windows. Nazywa się Cooperative Linux (w skrócie CoLinux). Jest to odpowiednio podrasowany kernel, który może działać równolegle do innego systemu operacyjnego zainstalowanego na komputerze. Jest przy tym darmowy i nie wymaga korzystania z umozliwiających również takie operacje komercyjnych nakładek jak WMVare.

Na razie dostępna jest wersja pozwalająca na uruchomienie w ten sposób ... japońskiej wersji dystrybucji Knoppix Linux, jednak już wkrótce bedą dostępne wersje i dla innych, popularnych i w Polsce dystrybucji. Rozwiazanie to - zdaniem autorów - jest rozwiązaniem optymalnym. Pozwala bowiem wykorzystać zalety Linuxa tam, gdzie jest on lepszy, a zalety MS Windows np. w zakresie obsługi urzadzeń.

Reklama

Umożliwia to zastosowane rozwiązanie "przełączania systemów" pozwalające np. na wykorzystanie sterownika windowsowego jako urządzenia w CoLinuksie. Kolejną zaletą CoLinuxa jest jego prostota, co umożliwia łatwe przeportowanie go na inne niż Windows systemy operacyjne. Więcej informacji na temat tego ciekawego rozwiązania znajdziesz na stronie WWW: http://www.colinux.org/

Dowiedz się więcej na temat: open-source | Linux

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje