Reklama

Lenovo ThinkPad X1 Fold - pięć najbardziej innowacyjnych funkcji komputera przyszłości

ThinkPad X1 Fold to pierwszy na świecie komputer mobilny ze składanym ekranem. W jakich sytuacjach można go wykorzystać? Sprawdzamy kilka ciekawych pomysłów.

Urządzenia ze składanym ekranem są coraz popularniejsze i łatwo się domyślić, czym jest to spowodowane. Pozwalają na ogromną oszczędność przestrzeni - skoro ekran można złożyć na pół, to urządzenie w niego wyposażone jest bardziej kompaktowe. Właśnie takim sprzętem jest ThinkPad X1 Fold - pierwszy na świecie laptop ze składanym ekranem.

Reklama

Jego wielofunkcyjność przyda się szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy większość aktywności przeniosła się do Internetu. Oto pięć najbardziej innowacyjnych funkcji tego komputera przyszłości.

1. Dwa ekrany, więcej możliwości

Składany ekran główny daje mnóstwo możliwości - dzięki niemu przestrzeń roboczą podzielimy na dwie części. Na jednej z nich możemy oglądać wykład, a na drugiej bezpośrednio robić notatki przy użyciu cyfrowego pióra, które wykrywa jeden z przeszło 4000 poziomów nacisku oraz nachylenie. To znaczna oszczędność czasu. Tego typu wykorzystania możliwości dzielenia ekranu jest znacznie więcej. Na jednej części możemy oglądać prezentację, a drugiej odbywać spotkanie online w aplikacji Zoom lub Teams. ThinkPad X1 Fold to maszyna o potężnej specyfikacji technicznej, więc pozwala na wielozadaniowość.

2. Komputer jak książka

ThinkPad X1 Fold został wyposażony w ekran OLED, który nie męczy wzroku jak klasyczne wyświetlacze TFT. Nic nie stoi na przeszkodzie, by swobodnie czytać na nim książki czy przeglądać dokumenty. Składając ekran, laptopowi możemy nadać kształt zbliżony do tradycyjnej książki, co ułatwia konsumpcję treści. Zwłaszcza, że w zestawie z komputerem jest skórzany futerał typu folio, który nadaje mu luksusowego charakteru. Może być on również wykorzystany jako podstawka podtrzymująca urządzenie.

3. Dodatkowa klawiatura

Aby zwiększyć produktywność, ThinkPada X1 Fold warto zaopatrzyć w dodatkową klawiaturę. Mocowana magnetycznie fizyczna klawiatura Fold mini pozwala błyskawicznie zamienić urządzenie w klasycznego laptopa. To rozwiązanie, które piszą dłuższe formy wypowiedzi (np. artykuły) i pod palcami lubią czuć fizyczne przyciski. Przyciski klawiatury mają niski skok i cechuje je małe opóźnienie, dzięki czemu pisanie na niej to czysta przyjemność.

4. Potężna maszyna z 5G

Sercem urządzenia jest procesor Intel Core i5-L16G7 przystosowany do obsługi dwa razy większych urządzeń. Jest on wspierany przez technologię Intel Hybrid, który w połączeniu ze specjalną konstrukcją płyty głównej i innowacyjnym systemem chłodzenia zapewnia najwyższy stopień wydajności. W wybranych modelach ThinkPada X1 Fold jest także dostęp do sieci komórkowej 5G, dzięki któremu dostęp do szybkiej Internetu jest jeszcze łatwiejszy. To oznacza, że na urządzeniu możemy pracować dosłownie wszędzie, gdzie mamy ochotę - w parku, leśnej głuszy czy ośnieżonym szczycie.

5. Komputer zawsze pod ręką

Lenovo ThinkPad X1 Fold to doskonała propozycja dla osób, które często się przemieszczają, a potężną stację roboczą chcą mieć zawsze przy sobie. Składana konstrukcja pozwala w każdej chwili zamienić komputer w tablet i na odwrót. Dodając magnetyczną klawiaturę i cyfrowy rysik zyskujemy dodatkowe możliwości obsługi urządzenia. Fold ma 13,3-calowy wielowarstwowy wyświetlacz OLED, który po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca - zmieści się praktycznie do każdej torby czy plecaka.

ThinkPad X1 Fold pokazuje, że nawet w segmencie laptopów można dokonać nowego otwarcia, a klienci, którzy poszukują niestandardowych, ale pewnych rozwiązań powinni się zainteresować najnowszą propozycją Lenovo.


Prezentacja partnera

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje