Reklama

Laptop pod choinkę – wybieramy komputer do pracy

Pomysł na elegancki prezent dla aktywnego zawodowo partnera, robiącego zawrotną karierę? Wydajny laptop do pracy! Takie narzędzie powinno być nie tylko solidne, ale także oferować wysoką wydajność, dzięki której będzie można realizować wiele zadań jednocześnie. Notebook biznesowy powinien być ponadto smukły i lekki, tak aby nie sprawiać trudności w transporcie. Dodatkowym plusem będzie elegancki design.

Komputer używany do pracy musi udźwignąć wiele zadań jednocześnie. Wiele aplikacji biurowych pracujących w tle, wideokonferencje, wymagające specjalistyczne programy, płynna praca na bazach danych... Tak liczne działania wymagają nie tylko dobrego procesora, który nie będzie opóźniał pracy, ale także mocnych podzespołów oraz pojemnego dysku. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając laptop biurowy na prezent? Podpowiadamy.

Szybkość i wydajność

Reklama

Głównym parametrem na jaki warto zwrócić uwagę przy wyborze narzędzia do pracy jest procesor. Szybkość, wydajność i energooszczędność - to trzy najbardziej pożądane cechy, to one zapewnią bowiem sprawne działanie i obsługę licznych aplikacji, wydłużając przy tym czas pracy bez konieczności ładowania. Taką wydajność gwarantują użytkownikowi procesory czterordzeniowe, a więc m.in. układ Intel Core i7 jedenastej generacji. Warto zadbać także o dobrą kartę graficzną, np. tę z rodziny Intel Iris Xe - obecnie najbardziej wydajną integrowaną kartę Intela, która przyda się w codziennej pracy.

Takie parametry zapewnia właśnie laptop Prestige 14 EVO. Marka MSI tworząc całą kolekcję przenośnych komputerów miała na uwadze poprawę efektywności oraz wydajności, nie zapominając o trwałości. Wspomniane urządzenie pozwala na nawet 12 godzin pracy na baterii, posiada rekomendowany przez MSI do zastosowań biznesowych system Windows 10 Pro oraz 14-calowy, energooszczędny wyświetlacz IPS Full HD. Dodatkowo notebooki z tej serii są weryfikowane pod kątem zgodności z platformą Intel Evo - co oznacza połączenie wydajności oraz szybkości reakcji.

Pamięć i bezpieczeństwo

Niebagatelne znaczenie w komforcie pracy z komputerem ma także pamięć. Przede wszystkim warto skupić się dużej pamięci RAM: im większa, tym bardziej płynna stanie się praca.  Sprawdź także, czy w przyszłości będzie można rozszerzyć jej pojemność. Zadbaj również o dobrej jakości pojemny dysk twardy, zgodny ze standardem PCIe 4.0. Co on oznacza? W praktyce skutecznie usprawnia codzienną pracę, a także charakteryzuje się lepszą niezawodnością i integralnością sygnału, co przekłada się na wyższą wydajność .

Bez wątpienia zwróć uwagę na mechanizmy bezpieczeństwa, które laptop biznesowy powinien posiadać. Obowiązkowe jest automatyczne szyfrowanie dysku, które zapobiegnie wyciekowi danych w przypadku kradzieży czy oddania sprzętu do naprawy. O bezpieczeństwo zadbają także dodatkowe zabezpieczenia takie jak czytnik linii papilarnych czy system rozpoznawania twarzy, przykładowo popularna technologia biometrycznej weryfikacji - Windows Hello. W przypadku najnowocześniejszego sprzętu powinniśmy również pamiętać o dobrym programie antywirusowym, który rozpozna i zneutralizuje niepożądane zagrożenia, takie jak wirusy, trojany czy keyloggery (aplikacje rejestrujące działanie klawiatury).

Liczne złącza

Notebook używany w pracy powinien umożliwiać użytkownikowi korzystanie z wielu gniazd wejścia/wyjścia. Dzięki temu laptop zwiększa swoją funkcjonalność, a jego wydajność wzrasta. Obowiązkowe są nie tylko gniazda słuchawkowe czy czytniki kart pamięci.

Nowoczesny laptop biurowy powinien dysponować przede wszystkim uniwersalnym złączem USB typu C - pozwoli to nie tylko na podłączanie urządzeń (np. monitora), ale w niektórych przypadkach na naładowanie akumulatora. Wydajny model będzie także posiadał nowoczesne złącze Thunderbolt 4. Dzięki niemu możliwe jest szybkie ładowanie podłączonych urządzeń, przesyłanie danych z prędkością 40 Gbit/s, a także podłączenie kilku wyświetlaczy i urządzeń peryferyjnych.

Wytrzymała obudowa

Niebagatelne znaczenie mają także parametry zewnętrzne. Laptop przeznaczony do pracy przede wszystkim powinien niewiele ważyć. Wskazana jest także ergonomiczna i smukła konstrukcja, dzięki której będzie można komfortowo wykonywać pracę niezależnie od miejsca.  

Obudowa powinna być wykonana z trwałych materiałów - wysokiej jakości tworzywa sztucznego lub metalu (np. włókna węglowego czy aluminium). Taką cechą może się pochwalić także laptop Summit E15, przenośny komputer biznesowy zapewniający niezawodność niezależnie od warunków. Elegancka aluminiowa obudowa to gwarancja wojskowej trwałości, firma MSI w serii Summit oferuje m.in. odporność na niskie i wysokie ciśnienie, wilgotność czy niskie i wysokie temperatury. Wspomniany model jest wyposażony w podzespoły zapewniające wysoką wydajność - jak procesor jedenastej generacji IntelCore i7 czy karta graficzna Intel Iris Xe. Dodatkowo posiada kartę graficzną GeForce GTX. Laptopy te zostały stworzone z myślą o wysokiej mobilności, więc cechuje je lekkość konstrukcji i komfort pracy w każdych warunkach. Dodatkowo ten biznesowy notebook może poszczycić się bezpieczeństwem klasy korporacyjnej.

 

Artykuł z ekspozycją partnera

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje