Reklama

KT333A zamiast KT333

Gotowy już chipset VIA KT333 nie trafi na rynek - zamiast niego w końcu lutego rozpoczną się dostawy chipsetu KT333A. Takie posunięcie ze strony VIA Technologies może być uznane co prawda za irytujące, wobec faktu, że wielu producentów ma już przygotowane płyty główne z KT333, jest jednak słuszne.

Chipsety z obsługą pamięci PC2700 przeznaczone są przecież dla segmentu, w którym oprócz wydajności układu RAM-CPU liczą się także inne parametry użytkowe, a pod tym względem KT333A ma zdecydowaną przewagę.

Reklama

Czym różni się KT333A od swojego poprzednika? Kilkoma istotnymi szczegółami: AGP 8X, łącze V-Link 533 MB/s, interfejs IEEE-1394 FireWire.

Jeśli northbridge KT333A będzie ''nóżkozgodny'' z KT333 (a nie ma powodów, by tak nie było), to zmiana planów VIA nie powinna się odbić na produkcji płyt głównych. I tak w przyszłym tygodniu rozpoczyna się Chiński Nowy Rok, którego obchody na przynajmniej tydzień sparaliżuja przemysł tajwański, zaś premiera i rozpoczęcie masowych dostaw KT333A planowane są na 20 lutego.

(Enter)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje