Reklama

Koniec MS Outlook Express?

"Microsoft nie będzie dalej rozwijał popularnego programu do obsługi poczty elektronicznej - MS Outlook Express - przynajmniej w takiej wersji jak dotychczas" - poinformował serwis ZDNET."Outlook zostanie w takim stanie jak jest" - powiedział Dan Leach - menedżer firmy z Redmond. "Nie będziemy już nad nim więcej pracować. Nasze wysiłki zostaną teraz nakierowane na rozwój Hotmail i MSN

Jedną z oficjalnie podanych przyczyn takiej decyzji jest to, że darmowy program - przeznaczony dla odbiorców indywidualnych, jest "zbyt często" wykorzystywany także i przez klientów biznesowych, ponieważ jest wbudowany w system Windows. A Microsoft zdecydowanie wolałby, aby ci drudzy korzystali z płatnych programów do obsługi poczty elektronixcznej. Nieoficjalnie mówi się też, że analitycy z Redmond uznali, że praca, jaka musiałaby zostać włożona w wyeliminowanie "dziur" w tym darmowym programie jest nieopłacalna.

Niewykluczone jednak, że - podobnie jak w przypadku Internet Explorera - powstaną kolejne wersje tego programu, jednak już jako oddzielny program komercyjny.

Reklama

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Redmond | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje