Reklama

Koniec ery Gatesa

Wizjonerzy odchodzą. Wraz z finałem targów elektroniki konsumenckiej w Las Vegas kończy się wizja jutra Billa Gatesa. Kto nam teraz będzie przepowiadał przyszłość?

Bill Gates kończy, a wraz z nim kończy się pewna era. Miejsce wizjonerów chcących stworzyć jednolite rozwiązania wykorzystywane przez każdego użytkownika zajęły firmy sprzedające różnego rodzaju gadżety. Tych ostatnich było w Las Vegas multum. Wizjonerów - w ogóle.

Reklama

Przesyt Vegas

Kiedy na rynku pojawił się pecet, ludzie wiedzieli, że to coś wielkiego

- Dzięki temu możesz dzielić się z innymi swoimi zdjęciami oraz materiałami wideo, kiedy tylko chcesz - podsumowuje swój kieszonkowy projektor Greg Roberts z 3M Corporation. - To jest cool. Młodzi ludzie będą szaleć - podsumowuje Greg. "Cool" rzeczywiście wydaje się być tutaj słowem-kluczem - wodoodporne etui na iPoda, fotele za 4 tysiące dolarów i okulary do oglądania filmów. A to tylko wierzchołek góry lodowej. Tego typu atrakcje czekały na 140 tys. zwiedzających wystawę CES.

Tymczasem 24 lata temu, kiedy Gates po raz pierwszy wystąpił przed wielką publiką, kolejne slajdy przerzucał ręcznie jego ojciec. Dzisiaj zapewne Gates mógłby użyć przenośnego projektora.

Bill Gates przemawiał na CES już 11 razy. Ten występ był jego ostatnim. W tym roku rezygnuje on z funkcji kierowniczych w Microsofcie. Wraz z małżonką skupi się na działalności charytatywnej. Zastąpią go prawdopodobnie Craig Mundie oraz Ray Ozzie. - Po raz pierwszy odkąd skończyłem 17 lat nie będę miał pełnego etatu w Microsoft - mówi Gates. - Sam nie wiem, jak może wyglądać mój ostatni dzień w pracy.

- Może być naprawdę dziwnie - żartuje Gates. Odpowiedź na to ostatnie stwierdzenie przyniósł zabawny filmik pokazany podczas jego wystąpienia.

Według firmy analitycznej iSuppli roczna sprzedaż przenośnych projektorów w 2012 roku osiągnie 1,7 mln egzemplarzy. Znacznie bardziej optymistycznie podchodzi do tego Pacific Media Associates dla których ten segment branży wideo w 2011 roku rozejdzie się w 6,5 mln egzemplarzy. Jednak przez najbliższe lata to nie kieszonkowe projektory znajdą się w centrum uwagi klientów.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: las vegas | firmy | apple | bill | panasonic | telewizory | Microsoft | Bill Gates

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje