Reklama

Komputery PC nie dla Japończyków?

Z wolna mijają czasy świetności komputerów PC. Dowodem na to mogą być wyniki sprzedaży tych urządzeń w Japonii. Jak informują tamtejsi analitycy, już piąty kwartał z rzędu spada sprzedaż komputerów PC. Czy to początek końca?

Japonia, niekwestionowany lider na rynku nowoczesnych technologii, bardzo dobrze odzwierciedla obecnie panujące trendy. Skoro sami Japończycy nie są już tak bardzo zainteresowani PC, można przypuszczać iż era komputerów tego typu zaczyna powoli się kończyć, .

Według analityków z IDC, komputer PC przegrywa obecnie na polu walki z płaskimi telewizorami LCD, a nawet z telefonami komórkowymi. Ludzie są już znudzeni komputerami i wolą oglądać nową technologię w innych urządzeniach.

Masahiro Katayama z IDC stwierdził, iż ludzie wolą kupić większy telewizor lub telefon komórkowy wypełniony różni "bajerami", niż inwestować w komputer. Nie są już pod wrażeniem coraz to większych dysków twardych lub procesorów z ekstremalnie wysokim taktowaniem.

Reklama

Potwierdzeniem tej tendencji może być to, że jakiś czas temu koncern Hitachi zrezygnował z dalszej produkcji komputerów PC w Japonii, uznając, że jest to nierentowne.

PCArena.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Japończycy | komputery

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje