Reklama

Komputer najbardziej stresogennym elementem życia?

Pecety miały wyręczać nas w pracy, ułatwiać życie i dostarczać sposobów na komunikowanie się z innymi. Z pewnością wszystko to robią, ale emocjonalny koszt nowoczesnego udogodnienia jest olbrzymi.

Sondaż przeprowadzony na zlecenie firmy Crucial przyniósł zaskakujący wynik: aż 94 procent zapytanych przyznaje, że kłopoty związane z korzystaniem z komputera czasem wywołują u nich stres. Utrata danych, powolna praca komputera, niezrozumiałe komunikaty - te i inne problemy sprawiają, że praca z urządzeniem powoduje rozdrażnienie. Ponadto 52 procent respondentów ogólnie nie jest zadowolonych z tego, jak pracuje ich komputer.

Na inne czynności, które wywołują stres, narzekało znacznie mniej zapytanych. 47 procent denerwuje się, bo nie ma co na siebie włożyć, korki uliczne stresują 27 procent respondentów, kontrole na lotnisku - 21 procent, domowe finanse - 19 procent, wypełnianie PIT-u - 18 procent, a kłopoty ze zdrowiem - 14 procent.

Reklama

13 procent zapytanych denerwuje się z powodu kłótni ze współmałżonkiem. Z sondażu wynika, że czasem wymiana procesora na lepszy lepiej wpłynie na nasze samopoczucie niż profesjonalna terapia małżeńska.

Źródło informacji

gizmodo.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: komputer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje